Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

06. marca 2008

Dodo ŠOŠOKA a Drums&Percussion Acustic MusicĎalší z vynikajúcich koncertov, ktoré sa konajú v rámci Bratislavského Jazz Clubu, sa uskutoční v utorok, 18.3.2008, o 19.00 h v Koncertnej sieni Klarisky.Zdieľať
  Bratislavský Jazz Club 22: Dodo ŠOŠOKA a Drums&Percussion Acustic Music

18.3.2008, utorok, 19.00
Koncertná sieň Klarisky
Vstupné: predpredaj: 160,-Sk, na mieste podujatia: 200,-Sk

Jozef "Dodo" Šošoka má za sebou viac ako 40 rokov jazzovej umeleckej činnosti, ktorá mu priniesla osobité postavenie jedného z najvýznamnejších sólistov bicích nástrojov a perkusií na Slovensku a vynikajúcu medzinárodnú povesť. Vďaka štipendiu na Berklee College of Music v Bostone mohol spolupracovať s mnohými jazzovými umelcami.
Ojedinelý sólový projekt je vo svete hudby raritou. Tento projekt autor a interpret v jednej osobe pripravoval a tvoril viac ako dvadsať rokov. Originálna zbierka nástrojov z celého sveta je zaradená do vlastných kompozícií.
Vychádza z hard bopového štýlu, ktorý transformoval do osobitého prejavu. Zaznie world music, africké motívy a aj klasická hudba prepojená s jazzom. Jeho prejav je plný výbušnosti, gradácie a kontrastu. Napätie v jeho sólovej hre vzniká ako výsledný kontrast rôznych zvukovo odlišných plôch a rytmických sekvencií priraďovaných k sebe za sebou. Vplyvy autentickej hudby sa odrážajú v používaní rôznych modelov a zvukomalebných pasáží, vyludzovaných na pôvodnom inštrumentári.
V kontexte slovenského jazzu sa Šošokovi podarilo vytvoriť osobitý spôsob hry na nástroji, ktorý bol ocenený aj v zahraničí a konfrontovaný na koncertoch s významnými hudobníkmi z rôznych krajín sveta.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Otec Britney Spears bude dozerať na dcéru ešte päť mesiacov
<< predchádzajúci článok
Herec Patrick Swayze má rakovinu pankreasu