Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

04. decembra 2021

Müllerov album LSD vychádza v reedíciiOd vydania albumu uplynulo 25 rokov, o jeho remaster a redizajn zvuku sa postarali Robert Pospiš a Martin Sillay (Real Music House), Kristína Králiková, Mayo Hirc a Richard Müller o jeho dizajn.Zdieľať
Müllerov album LSD vychádza v reedícii

Reedície albumov Richarda Müllera pokračujú. V týchto dňoch vychádza 25 rokov od prvého vydania album LSD. TASR o tom informoval PR manažér Tomáš Karpel.


Ponúka deväť piesní, sú nimi L.S.D, Filip, Martin V., Vegetariáni, 100 dní, MBG, Voľný deň na výstave fotografií Helmuta Newtona, Hotel spomienok a Cigaretka na dva ťahy. Hudbu ku všetkým skladbám zložil Jaro Filip, texty napísal Richard Müller.

Album, ktorý vznikol v roku 1996 pod producentským dohľadom Oskara Rószu a Andreja Šebana, priniesol na druhú polovicu 90. rokov veľmi nekonvenčný album. Práve ten však oslovil a spojil publikum naprieč generáciami poslucháčov Richarda Müllera. Záverečná skladba albumu od dvojice Müller/Filip Cigaretka na dva ťahy je dodnes obrovským hitom.

Od vydania albumu uplynulo 25 rokov, o jeho remaster a redizajn zvuku sa postarali Robert Pospiš a Martin Sillay (Real Music House), Kristína Králiková, Mayo Hirc a Richard Müller o jeho dizajn. Reedícia vychádza ako digipack na CD, aj ako 2LP.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Video: Tomáš Bezdeda má novú vianočnú pieseň Krásne a veselé
<< predchádzajúci článok
Pri Madeire vytvorili najväčšiu morskú rezerváciu v Európe, oblasti budú chránené pred rybolovom

Müllerov album LSD vychádza v reedícii - diskusné fórum čitateľov