Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

12. januára 2018

Macron a Kurz privítali pokrok, ktorý dosiahli rokovania v NemeckuFrancúzsky prezident Emmanuel Macron, archívna snímka.Zdieľať
Francúzsky prezident Emmanuel Macron, archívna snímka. Foto: TASR/AP
Paríž 12. januára (TASR) - Francúzsky prezident Emmanuel Macron i rakúsky spolkový kancelár Sebastian Kurz v piatok po rokovaniach v Paríži na spoločnej tlačovej konferencii vyjadrili radosť zo správ z Nemecka o dosiahnutí pokroku tamojších aktérov sondážnych rokovaní a z priblíženia sa vzniku novej nemeckej spolkovej vlády.


"Ráno sme dostali dobrú správu z druhej strany Rýna a som mimoriadne šťastný a spokojný, že kancelárka Angela Merkelová môže pokročiť smerom k užitočnému koaličnému vládnutiu, na ktoré čaká Európa a predovšetkým Francúzsko," vyhlásil podľa tamojších médií Emmanuel Macron.

Podľa jeho názoru sú dosiahnuté závery rozhovorov naklonené európskemu projektu ešte viac ako tie z návrhu dohody zo sklonku minulého roka. "Domnievam sa, že v európskych otázkach rátajú s väčším pokrokom, aký som navrhoval a presadzoval ja," dodal najvyšší francúzsky činiteľ.

Radosť nad pokrokom v Nemecku vyjadril aj hosť z Viedne. Kancelár Kurz zdôraznil, že je dobré pre Nemecko, Rakúsko i Európsku úniu, ak v jednej z najsilnejších krajín Únie vznikne rýchlo nová vláda.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hackeri, ktorí údajne zasahovali do volieb v USA, sú stále aktívni
<< predchádzajúci článok
Nemecko vlani hospodárilo s rozpočtovým prebytkom

Macron a Kurz privítali pokrok, ktorý dosiahli rokovania v Nemecku - diskusné fórum čitateľov