21. apríla 2016

Majorošová v Kazani nepostúpila zo skupiny, nedarilo sa ani Poliakovi

Slovenská džudistka Viktória Majorošová pri svojej premiérovej účasti na majstrovstvách Európy vypadla vo svojej hmotnostnej kategórii do 57 kg na druhej prekážke. ...

Ilustračné foto Foto: TASR/Martin Baumann
Kazaň 21. apríla (TASR) - Slovenská džudistka Viktória Majorošová pri svojej premiérovej účasti na majstrovstvách Európy vypadla vo svojej hmotnostnej kategórii do 57 kg na druhej prekážke. V D-skupine najprv zdolala Tanju Božovičovú z Čiernej Hory a následne nestačila na Nemku Miryam Roperovú. Kategóriu do 57 kg vyhrala Francúzka Automne Paviová, ktorá vo finále zdolala Ivelinu Ilievovú z Bulharska. Bronz získala Nora Gjaková z Kosova.

Nedarilo sa ani Matejovi Poliakovi. Slovenský borec prehral v kategórii do 66 kg hneď svoj prvý duel v A-skupine, keď nestačil na Belgičana Kennetha Van Gansbekeho. Zo zisku zlatej medaily sa v kategórii do 66 kg tešil Gruzínec Važa Margvelašvili, ktorý vo finále zdolal Colina Oatesa z Veľkej Briánie. Bronz zásluhou Fabia Basileho putoval do Talianska.

V ruskej Kazani sa okrem cenných kovov bojuje aj o miestenky na tohtoročné OH v Riu de Janeiro.