29. októbra 2015

Mak zariadil výhru PAOK v Gréckom pohári: Najdôležitejšie sú tri body

Slovenský útočník PAOK Solún Róbert Mak, archívne foto

Slovenský útočník PAOK Solún Róbert Mak, archívne foto Foto: TASR/AP
Solún 29. októbra (TASR) - Slovenský futbalový reprezentant Róbert Mak mal výrazný podiel na triumfe PAOK Solún v stredajšom úvodnom stretnutí C-skupiny základnej fázy Gréckeho pohára nad FC Panthrakikos 2:0. Dvadsaťštyriročný ofenzívny futbalista strelil v 86. minúte druhý gól svojho tímu, pričom prsty mal aj v tom prvom.

Tréner PAOK Igor Tudor pri náročnom zápasovom programe šetril viacerých hráčov základnej zostavy. Stav stretnutia bol dlho bezgólový, až v 62. minúte poslal kouč na ihrisko Maka. A ten ukázal svoje umenie, keď bol pri oboch góloch PAOK-u. Úvodný zásah padol v 72. minúte po strele slovenského reprezentanta, ktorá sa odrazila od žŕdky, loptu upratal do siete Dimitris Pelkas. Druhý gól zaznamenal sám Mak, keď po strele spoluhráča skóroval do odkrytej časti súperovej brány.

"V prvom polčase sa nám nedarilo podľa predstáv. Po zmene strán sa naša hra zlepšila, dali sme dva góly. Teší ma, že som skóroval aj ja. Máme prvé tri body do tabuľky, čo je najdôležitejšie," uviedol dvojnásobný najlepší mladý futbalista SR do 21 rokov (2011, 2012) pre svoju oficiálnu webstránku. Pre Maka to bol jubilejný 10. gól v aktuálnej sezóne vo všetkých súťažiach.

Tréner Good Angels o zápase s Galatasarayom: Víťazstvo vďaka defenzíve