29. októbra 2015

Poľská tenistka Agnieszka Radwaňská sa teší po zisku fiftínu proti Rumunke Simone Halepovej v zápase červenej skupiny na MS WTA Tour v Singapure 29. októbra 2015. Foto: TASR/AP
Singapur 29. októbra (TASR) - Poľská tenistka Agnieszka Radwaňská zdolala vo svojom treťom vystúpení v červenej skupine na MS WTA Tour v Singapure Rumunku Simonu Halepovú za 106 minút 7:6 (5), 6:1 a stále tak živí nádej na postup do semifinále. Tam ju posunie iba víťazstvo Rusky Marie Šarapovovej v dvoch setoch nad Taliankou Flaviou Pennetovou (zápas sa začne o 12.30 SEČ). Halepová po prehre definitívne stratila šancu na účasť v najlepšej štvorke.

Rumunka zápas rozbehla nádejne, viedla v prvom sete 2:0 i 3:1, no v šiestej hre stratila podanie a odvtedy išiel jej výkon dole. Radwaňská vyrovnala a v tajbrejku ukoristila set vo svoj prospech. V druhom už nedala súperke žiadnu šancu, keď jej trikrát ukradla podanie a napokon ho vyhrala jasne 6:1.

Rumunská tenistka Simona Halepová odvracia úder Poľky Agnieszky Radwaňskej v zápase červenej skupiny na MS WTA Tour v Singapure 29. októbra 2015. Foto: TASR/AP

Radwaňská dosiahla prvé víťazstvo v skupine a aktuálne jej patrí v tabuľke tretia priečka, musí sa tak spoliehať na prehru Pennettovej 0:2 na sety, keďže Talianka má s Poľkou lepší vzájomný zápas.