04. mája 2023

Manchester City zdolal West Ham 3:0, Haaland prekonal gólový rekord PL

Doposiaľ sa o historické prvenstvo delil s Andym Coleom (1993/1994) a Alanom Shearerom (1994/1995).

Futbalisti Manchestru City sa vrátili na prvé miesto tabuľky Premier League pred Arsenal Londýn. V stredajšej dohrávke 28. kola najvyššej anglickej súťaže zvíťazili doma nad West Hamom United 3:0 aj vďaka rekordnému 35. ligovému gólu nórskeho kanoniera Erlinga Brauta Haalanda. Na čele majú zverenci Pepa Guardiolu jednobodový náskok pred Arsenalom a odohrali o zápas menej.

"Citizens" zlomili odpor o záchranu bojujúceho súpera z Londýna po zmene strán. V 50. minúte otvoril skóre prvým gólom v tomto ligovom ročníku holandský obranca Nathan Ake. O dvadsať minút neskôr ho napodobnil Haaland, ktorý sa presadil zoči-voči Lukaszovi Fabianskemu. Triumf domáceho favorita spečatil v závere Phil Foden.

Pre Haalanda to bol už 35. presný zásah v tejto sezóne Premier League, čím vytvoril nový rekord súťaže. Doposiaľ sa o historické prvenstvo delil s Andym Coleom (1993/1994) a Alanom Shearerom (1994/1995). Celkovo má Haaland na konte už 51 gólov vo všetkých súťažiach v ročníku 2022/2023.

Hráči Fulhamu v ďalšej stredajšej dohrávke 28. kola nestačili na FC Liverpool, na Anfielde mu podľahli 0:1 po góle Mohameda Salaha z jedenástky. Iba z lavičky náhradníkov sledoval prehru svojho tímu slovenský brankár Marek Rodák. "The Reds" si pripísali piaty ligový triumf v sérii a upevnili si piatu priečku v tabuľke.