Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Reality show    SuperStar

24. augusta 2011

Martin Harich dokončuje debutový albumFinalista druhej edície súťaže Česko Slovenská SuperStar Martin Harich dokončuje svoje debutový album, ktorý by mal vyjsť na prelome septembra a októbra. V piatok 19. augusta ukončil ...Zdieľať
harich BRATISLAVA 23. augusta  - Finalista druhej edície súťaže Česko Slovenská SuperStar Martin Harich dokončuje svoje debutový album, ktorý by mal vyjsť na prelome septembra a októbra.


V piatok 19. augusta ukončil nahrávanie skladieb, no napriek tomu ešte nevie, koľko z nich sa na nahrávke napokon objaví.

"Plánujeme minimálne jedenásť piesní. To je základ, no možno ich bude aj viac. V každom prípade, všetky skladby sú už ponahrávané, teraz sa robí master. Ja to teraz budem počúvať, napíšem si, čo sa mi páči a potom s tým prídem do štúdia," uviedol Harich v rozhovore pre agentúru SITA.

Pre názov sa mladý spevák ešte nerozhodol. Album však s najväčšou pravdepodobnosťou pomenuje podľa jednej z pesničiek.


Martin je autorom textov i hudby

Tínedžer, ktorý pochádza z Liptova, bude pod nahrávkou podpísaný ako autor textov i hudby, a to až na jednu výnimku. Tou je prvý singel Nezvestná.

"Túto skladbu pre mňa napísali Grausovci, oni mi album aj produkujú. Som hrdý, že som s nimi mohol robiť a že som sa od nich mohol učiť. Oni majú pod palcom takmer celú slovenskú popmusic - Zuzanu Smatanovú, Zdenku Prednú, Tinu, Richarda Müllera. Čo sa týka Nezvestnej, bolo pre mňa zaujímavé naspievať niečo, čo som nenapísal. Musel som sa do toho najprv vžiť. Ale všetko je raz prvýkrát," uviedol Harich.

Čoskoro 16-ročný spevák bude mať na svojom debute iba slovenské texty. Podľa jeho vlastných slov mu na tom záležalo a angličtinu odmietol.

"Mám síce aj nejaké anglické texty, ale na to sa ešte necítim. Vždy som chcel spievať v slovenčine," ozrejmil Harich.Pesničky mal skomponované už dlhšiu dobu

Mnoho z pesničiek, ktoré sa objavia na albume, mal hotových už pred súťažou a tak sa nemusel s komponovaním a nahrávaním ponáhľať ako mnoho iných spevákov.

"To bolo mojou výhodou, pesničky som nemusel robiť narýchlo. Po súťaži som si z nich mohol doslova vyberať. Album mohol byť vonku už aj skôr, no nechcel som to zbytočne uponáhľať. Aj preto stále neviem, kedy vyjde. Pokiaľ to nebude všetko na sto percent, nechcem to dať medzi ľudí," povedal Harich.

Spevák, ktorý sa počas šou Česko Slovenská SuperStar prezentoval kúskami od Robbieho Williamsa, Green Day, U2, IMT Smile, Desmod či Lucie, označil svoju tvorbu ako klavírny pop-rock.

"Klavír je podľa mňa dokonalý nástroj a v pesničkách sa ho snažím dávať do popredia," priblížil Harich. Jeho slovenským vzorom je skupina Komajota, pre ktorú je využívanie klavíra typické. "Maťo Husovský (spevák Komajoty, pozn. SITA) je môj vzor, muzikantský i ľudský," uviedol spevák.
Klavirista Marek Masarik je najlepší vo svojej vekovej kategórií

Okrem neho vyzdvihol i svojho kolegu zo skupiny Musitany Hope - klaviristu Mareka Masarika, ktorý je podľa neho jedným z najlepších vo svojej vekovej kategórii.

Harich v posledných týždňoch intenzívne koncertuje, množstvo vystúpení má naplánovaných aj na september. Samostatné turné je ale pre neho zatiaľ v nedohľadne.

"Rozmýšľal som už o turné, ale je to veľmi náročné. Poznajú nás tak, že sme spievali s najlepšou kapelou, na najlepšom pódiu, boli tam kostyméri, štylisti, všetko bolo super. Ľudia to od nás teraz očakávajú, no je v podstate nemožné dať im to všetko v rámci klasických koncertov na turné," dodal na záver spevák, ktorý má tú skutočnú kariéru ešte len pred sebou.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na záver festivalového leta Uprising, Lodenica i Gold fest
<< predchádzajúci článok
Najlepšie zarábajú Gisele Bündchen a Tom Brady

Martin Harich dokončuje debutový album - diskusné fórum čitateľov