24hod.sk    Šport    Hokej

14. decembra 2005

Martin presvedčivo zdolal lídra

V hokejovej ST Extralige bolo včera na programe predohrávané stretnutie 40. kola.

Martin hostil lídra z Popradu. Tímy z opačných koncov tabuľky sa na predohrávke dohodli v súvislosti s MS hráčov do 20 rokov, ktoré budú na prelome rokov a v nominácii majú hráčov. Domáci nastúpili do zápasu lepšie a už v 3. minúte viedli, keď Beran prudkou strelou prekonal Kožucha. Skóre potom ostalo dlho nezmenené, no Martinčania boli prekvapujúco aj naďalej aktívnejším mužstvom. Prevahu na ľade dokázali v poslednej tretine premeniť na ďalšie dva presné zásahy, keď sa presadil Cebák
a Saliji. Po víťazstve 3:0 tak potvrdili stúpajúcu formu a na predposledných Liptákov strácajú už len bod.

Martin 3:0 Poprad
    (1:0, 0:0, 2:0)

Góly: 3. Beran, 46. Cebák, 60. G. Saliji.. Rozhodovali: Lokšík - Mullner, Bulko, vylúčení: 9:8, presilovky a oslabenia: 0:0, bez zmien, 2 800 divákov.

MARTIN: Rovnianek - Cebák, Klepáč, Kolba, Vantroba, Stolárik, Ratveiský - Török, Beran, Važan - Podstavek, Koložváry, G. Saliji - T. Jaško, Kuric, Beutel - Hanes, Holečko, P. Tabaček.

POPRAD: Kožuch - M. Segľa, Fabian, Kumstát, Vorobel, Valečko, Javín, M. Turan, Bambúch - Škovira, Kroták, Pavličko - Jasovský, Halaj, Kubenko -
P. Segľa, J. Faith, M. Segľa - Zavacký, M. Haščák, Piatak.

Rudolf Uličný, tréner Mar-tina: „Boli sme jasne lepším tímom a zápas sme zaslúžene vyhrali.“
Ladislav Svozil, tréner Popradu: „V úvode sme nepodali očakávaný výkon a v závere sme už domácich nedokázali zastaviť.“