26. februára 2012

Martin Škrtel strelil gól, Liverpool získal trofej

Výsledok nedeľňajšieho stretnutia finále anglického Ligového pohára: Cardiff City - FC Liverpool 2:2 po predĺžení (1:1, 1:0), 2:3 po strelách zo značky pokutového kopu ...

martin skrtel LONDÝN 26. februára (WEBNOVINY) - Výsledok nedeľňajšieho stretnutia finále anglického Ligového pohára:

Cardiff City - FC Liverpool 2:2 po predĺžení (1:1, 1:0), 2:3 po strelách zo značky pokutového kopu

Góly: 19. Mason, 118. B. Turner - 60. ŠKRTEL, 108. Kuyt

Zostava víťazného tímu FC Liverpool: Reina - G. Johnson, Agger (87. Carragher), ŠKRTEL, José Enrique - Downing, S. Gerrard, C. Adam, Henderson (58. Bellamy) - Suárez, Carroll (103. Kuyt) Slovenský futbalový reprezentant Martin Škrtel skóroval v nedeľňajšom finále anglického Ligového pohára, v ktorom jeho FC Liverpool vo Wembley zdolal Cardiff City na strely zo značky pokutového kopu (1:1 v riadnom hracom čase, 2:2 po predĺžení).

Pre Škrtela ide o prvú trofej počas pôsobenia v Anglicku, navyše sa môže tešiť na účinkovanie v Európskej lige UEFA.

Dvadsaťsedemročný rodák z Handlovej sa presadil v 60. minúte, keď po rohu a následnej hlavičke Luisa Suáreza do žrde namieril zblízka presne medzi nohy brankára Toma Heatona.

Pre Škrtela to bol siedmy presný zásah v drese "The Reds", hráčom LFC je od januára 2008 a odohral zaň už 159 súťažných zápasov. V aktuálnej sezóne sa gólovo presadil už štvrtýkrát (2x Premier League, 1x FA Cup a 1x Carling Cup) a zároveň v každej súťaži, v ktorej LFC štartoval.

Naposledy dôrazný stopér skóroval presne pred týždňom, 19. februára v zápase 5. kola Anglického pohára (FA Cup-u) s takisto druholigovým Brightonom & Hove Albion (6:1). Účastník MS 2010 v JAR prežíva najlepšiu streleckú sezónu v kariére.