Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. decembra 2007

Matku, ktorá zabila svojho štvorročného syna, vzali do väzbySudca Okresného súdu v Trenčíne dnes rozhodol o vzatí obvinenej 36-ročnej Dany V. do väzby.Zdieľať
BRATISLAVA/TRENČÍN 14. decembra (WEBNOVINY) - Sudca Okresného súdu v Trenčíne dnes rozhodol o vzatí obvinenej 36-ročnej Dany V. do väzby. Tá minulý týždeň v nedeľu zavraždila sekerou svojho štvorročného syna. Tragédia sa stala v Prusoch, v okrese Bánovce nad Bebravou. Vrahyňa sa sama potom pokúsila spáchať samovraždu skokom z okna.Sudca, podľa informácií, ktoré poskytol hovorca Krajského súdu v Trenčíne Roman Tarabus, rozhodol o väzbe obvinenej preto, že by sa mohla vyhýbať trestnému stíhaniu. Takisto existuje aj obava, že by mohla pokračovať v trestnej činnosti. Rozhodnutie padlo priamo v nemocnici v Bánovciach nad Bebravou, kde je obvinená hospitalizovaná. "Obvinenú prevezú do výkonu väzby do nemocnice pre obvinených a odsúdených v Trenčíne. O tom, kedy sa tak stane, rozhodne jej ošetrujúci lekár," uviedol Tarabus.


Obvinená sa pred sudcom odmietla ku skutku vyjadriť. Sudca rozhodol o väzbe na základe návrhu krajskej prokuratúry a dôkazov, ktoré sú zhromaždené v trestnom spise a podľa ktorých je obvinená zo zločinu vraždy dôvodne podozrivá. "Obhajca obvinenej ženy podal proti rozhodnutiu sťažnosť, o ktorej rozhodne Krajský súd v Trenčíne," uviedol Tarabus. Obvinenej žene hrozí podľa polície trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov alebo doživotie.
SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dráma vo zvyšovaní cien nehnuteľností v Bratislave
<< predchádzajúci článok
Rok 2008 bude rokom Európskeho medzikultúrneho dialógu

Matku, ktorá zabila svojho štvorročného syna, vzali do väzby - diskusné fórum čitateľov