Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

10. septembra 2019

Matku obvinili z nedbalosti, zomrel jej 16-ročný syn vážiaci 19 kílMatka z amerického mesta Milwaukee čelí obvineniam zo zanedbania starostlivosti o dieťa, pretože policajný lekár určil ako príčinu smrti jej syna-tínedžera ťažkú ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Milwaukee 10. septembra (TASR) - Matka z amerického mesta Milwaukee čelí obvineniam zo zanedbania starostlivosti o dieťa, pretože policajný lekár určil ako príčinu smrti jej syna-tínedžera ťažkú podvýživu. V čase úmrtia vážil totiž iba 19 kilogramov, informovala v utorok tlačová agentúra AP.


V žalobe sa uvádza, že Iraida Pizarrová-Osoriová priviedla svojho 16-ročného syna na kliniku v Milwaukee v štáte Wisconsin minulý týždeň po tom, čo prestal reagovať na okolie. Tínedžer zomrel na klinike. V žalobe sa píše, že vážil iba 19 kilogramov.

Pizarrová-Osoriová povedala vyšetrovateľom, že jej syn mal genetickú poruchu, trpel epilepsiou a mal diagnostikovaný autizmus a že tento jeho zdravotný stav mal vplyv na jeho schopnosť priberať na váhe. Žena je zadržiavaná vo väzbe, kaucia za jej dočasné prepustenie je stanovená na 35.000 dolárov a pred súd sa má znova postaviť 18. septembra.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slováci nebudú môcť voliť na zastupiteľských úradoch SR v zahraničí
<< predchádzajúci článok
Podľa SaS je úprava financovania cirkví kampaňou, Laššáková nesúhlasí

Matku obvinili z nedbalosti, zomrel jej 16-ročný syn vážiaci 19 kíl - diskusné fórum čitateľov