25. januára 2014

Mazeová vyhrala sobotňajší zjazd v Cortine d'Ampezzo

Slovinská lyžiarka Tina Mazeová vyhrala sobotňajší zjazd Svetového pohára v talianskom stredisku Cortina d'Ampezzo. Na olympijskej trati delle Toffane predstihla o 27 ...

Cortina d'Ampezzo 25. januára (TASR) - Slovinská lyžiarka Tina Mazeová vyhrala sobotňajší zjazd Svetového pohára v talianskom stredisku Cortina d'Ampezzo. Na olympijskej trati delle Toffane predstihla o 27 stotín Švajčiarku Mariu Kaufmannovú-Abderhaldenovú a tretia so stratou 38 stotín za víťazkou skončila Tina Weiratherová z Lichtenštajnska.

Pre dvojnásobnú majsterku sveta a vlaňajšiu suverénnu víťazku veľkého glóbusu Mazeovú je to triumf v pretekoch SP po takmer ročnej prestávke. Jej posledné víťazstvo v prestížnom seriáli sa datuje do marca 2013 vo švajčiarskom Lenzerheide, kde triumfovala v obrovskom slalome.