02. apríla 2009

Mertiňák prehral vo štvrťfinále štvorhry v Miami

Slovenský tenista Michal Mertiňák a Čech František Čermák prehrali v stredajšom stretnutí štvrťfinále štvorhry na turnaji ATP World Tour Masters 1000 Sony Ericsson Open v americkom Miami na Floride ...

MIAMI 2. apríla (WEBNOVINY) - Slovenský tenista Michal Mertiňák a Čech František Čermák prehrali v stredajšom stretnutí štvrťfinále štvorhry na turnaji ATP World Tour Masters 1000 Sony Ericsson Open v americkom Miami na Floride (dotácia 4,5 milióna USD, tvrdý povrch Laykold vonku) s takisto nenasadenou austrálskou dvojicou Ashley Fisher, Stephen Huss za 82 minút tesne 4:6, 6:3, 6:10 (zápasový tajbrejk). V rozhodujúcej časti zdolaní neustále ťahali za kratší koniec, keď prehrávali 1:3, 2:4, 3:7 i 5:9 a odvrátili len jeden mečbal súperov.

"Dnes to bolo o niekoľkých loptách. Vedeli sme, že súperi hrajú dobre, a potvrdilo sa to. V zápasovom tajbrejku urobili o dve chyby menej a to rozhodlo v ich prospech," uviedol Michal Mertiňák pre agentúru SITA.

Držitelia tohtoročného titulu z antuky v mexickom Acapulcu Mertiňák a Čermák si odnášajú z Crandon Parku v lokalite Key Biscayne 180 bodov do párového svetového rebríčka a spoločný šek na 23 000 USD. Fisher a Huss v utorňajšom osemfinálovom 2. kole miamskej deblovej súťaže zastavili ďalšieho Slováka Filipa Poláška, ktorý hral po boku domáceho Travisa Parrotta.

Štvorhra - štvrťfinále:
Ashley Fisher, Stephen Huss (Austr.) - František Čermák, Michal Mertiňák (ČR/SR) 6:4, 3:6, 10:6 (zápasový tajbrejk) za 82 minút

Výsledky stredajších štvrťfinálových stretnutí dvojhry v ATP World Tour v Miami:

Novak Djokovič (3-Srb.) - Jo-Wilfried Tsonga (10-Fr.) 6:3, 6:4
Roger Federer (2-Švajč.) - Andy Roddick (5-USA) 6:3, 4:6, 6:4

Serena Williamsová (1-USA) - Na Li (Čína) 4:6, 7:6 (1), 6:2
Venus Williamsová (5-USA) - Iveta Benešová (26-ČR) 6:1, 6:4