Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. augusta 2007

Mesto vypláca peniaze za zhodené kilogramyMestečko Varrallo na severozápade Talianska finančne odmení svojich obéznych obyvateľov, ktorým sa podarí schudnúť. Dnes o tom informoval miestny starosta. Za zníženie váhy o štyri ...Zdieľať

BRATISLAVA 13. augusta (WEBNOVINY) - Mestečko Varrallo na severozápade Talianska finančne odmení svojich obéznych obyvateľov, ktorým sa podarí schudnúť. Dnes o tom informoval miestny starosta. Za zníženie váhy o štyri kilogramy za mesiac, získa muž v prepočte 1600 korún, uviedol starosta Gianluca Buonannno. Ženám pribudne rovnaká čiastka už za zhodenie troch kilogramov. Ak si hmotnosť udržia päť mesiacov, čaká ich odmena v hodnote 6700 korún. "Mnohí hovoria, že chcú schudnúť, ale je to pre nich ťažké. Tak som si povedal, že budeme chudnúť všetci naraz," uviedol Buonanno, ktorý má podľa jeho slov nadváhu šesť kilogramov. Mestečko so 7500 obyvateľmi už odštartovalo kampaň, do ktorej sa prihlásilo už niekoľko obyvateľov.

Podľa údajov Európskej únie nadváhou alebo obezitou trpí približne 35 percent Talianov.

SITA/Reuters© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zmeny v kabinete posilnia poľskú vládu
<< predchádzajúci článok
Kaliňák a Kašický podpísali zmluvu o spolupráci rezortov

Mesto vypláca peniaze za zhodené kilogramy - diskusné fórum čitateľov