Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. augusta 2007

Prepustili politického väzňa, za ktorého bojovali aj SlováciJeden z najdlhšie väznených politických väzňov na Kube Francisco Chaviano González, za ktorého prepustenie od roku 2003 bojovali aj Slováci, je voľný. Úrady prepustili 54-ročného muža v piatok, ...Zdieľať

BRATISLAVA 13. augusta (WEBNOVINY) - Jeden z najdlhšie väznených politických väzňov na Kube Francisco Chaviano González, za ktorého prepustenie od roku 2003 bojovali aj Slováci, je voľný. Úrady prepustili 54-ročného muža v piatok, pričom si odsedel 13 rokov z celkového 15-ročného trestu. Za mreže sa dostal v máji 1994 pre obvinenia z údajného vyzradenia tajných informácií týkajúcich sa štátnej bezpečnosti. Slovenská mimovládna organizácia Nadácia Pontis spolupracovala najmä s jeho manželkou Anou Aguilillou, ktorá sa snažila upozorniť na kubánsky režim Európsku úniu a iné medzinárodné inštitúcie. Nadácia zorganizovala kampaň Napíšte im, že nie sú sami, prostredníctvom ktorej mohli naši občania posielať kubánskym politickým väzňom pozdravy a pohľadnice. V prípade sa angažovala aj oficiálna slovenská diplomacia. Ana Aguililla sa za vyjadrenú podporu poďakovala v liste slovenskému veľvyslancovi v Havane Ivovi Hlaváčkovi.

Nadácia Pontis dlhodobo podporuje kubánskych politických väzňov, ktorí si odpykávajú tresty odňatia slobody, vymerané v nespravodlivých a zmanipulovaných súdnych procesoch. Prostredníctvom verejnej zbierky poskytuje materiálnu pomoc pre 31 rodín kubánskych väzňov a zasadzuje sa za ich prepustenie.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kaliňák a Kašický podpísali zmluvu o spolupráci rezortov
<< predchádzajúci článok
Americkí experti prišli preskúmať protiraketovú základňu

Prepustili politického väzňa, za ktorého bojovali aj Slováci - diskusné fórum čitateľov