27. januára 2008

MHC Martin zdolal slovenskú dvadsiatku vysoko 7 : 1

Súhrn výsledkov nedeľňajších zápasov 47. kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže - Slovnaft extraligy 2007/2008: MHC Martin - HK VSR SR 20 7:1 (1:0, 1:0, 5:1) Góly: 16. I. Ďatelinka (Kolba), ...

BRATISLAVA 27. januára (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov nedeľňajších zápasov 47. kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže - Slovnaft extraligy 2007/2008: MHC Martin - HK VSR SR 20 7:1 (1:0, 1:0, 5:1) Góly: 16. I. Ďatelinka (Kolba), 33. Koložváry (Džerinš, Markovič), 43. L. Havel (L. Říha, Koložváry), 45. L. Říha (L. Havel), 51. L. Říha (L. Havel, Koložváry), 51. Džerinš (Macho, Markovič), 52. Macho (Džerinš) - 48. O. Ďuriš (Suja, M. Jurík) Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - M. Grečko, M. Korba, 3100 divákov Zostavy: Martin: Dzubina - Vantroba, Klepáč, B. Majeský, Hriňa, I. Ďatelinka, Kolba, Zajac, V. Dvořák - Podstavek, M. Beran, Török - L. Havel, Koložváry, L. Říha - Džerinš, M. Macho, Markovič - Trokan, Mahdalík, A. Themár HK VSR SR 20: J. Hudáček (51. Andreanin) - J. Brejčák, M. Bališ, Ďaloga, Baron, Košecký, Novajovský - Uhnák, Češík, Konečný - Jančovič, Mertel, O. Rusnák - J. Molnár, P. Kopecký, Vyletelka - Suja, O. Ďuriš, M. Jurík Martin nastúpil opäť v bránke s Dzubinom, lebo gólmanská jednotka MHC Lakosil, ktorého včera prepustili z nemocnice, bude môcť opäť chytať až o dva týždne. Lakosil s ľavou rukou v dlahe a poznačenou tvárou po nedávnej havárii sledoval zápas na tribúne. Domáci v úlohe jasného favorita začali duel síce na pol plynu, no aj to im stačilo na to, aby si v prvej tretine vytvárali jednu šancu za druhou. Vo finálnej fáze však mali problémy s brankárom Hudáčkom, a tak diváci museli byť dosť trpezliví. Skóre otvoril Ďatelinka až v 16. min, keď sa v početnej výhode najlepšie zorientoval pred súperovou bránkou - 1:0. V druhej tretine nebolo tempo o nič väčšie, na ľade prevládala priemernosť. Viac šancí mali opäť domáci. Druhý gól strelil Martin až v 33. min, keď Koložváry strelou príklepom prekonal Hudáčka - 2:0. V tretej tretine sa koncepcia hry slovenskej dvadsiatky rozpadla ako domček z karát. V 43. min sa Havel pohral s obranou súpera a naštartoval martinský gólostroj - 3:0. O dve minúty neskôr dorazil puk za Hudáčkov chrbát Říha - 4:0. Mladíci dosiahli čestný úspech v 48. min, keď Ďuriš prekonal Dzubinu, ale potom sa úplne rozsypali. Domáci koncertovali v rozpätí 51. a 52. min, keď za 68 sekúnd strelili tri góly. Najprv Říha po totálnom vyšachovaní strelou do Hudáčkovej bránky pridal piaty martinský gól, potom Džerinš o 8 sekúnd neskôr dosiahol šiesty domáci úspech, čím vyhnal z bránky Hudáčka. Toho nahradil Andreanin, ale ten dokázal odolávať len 60 sekúnd, keď ho prestrelil Macho - 7:1. Hlasy: Ladislav Spišiak (tréner Martina): "Po dvoch náročných dueloch vonku nám tento súper prišiel vhod. Zápas sme začali na štyri päťky, ale dnes nám to nejako nesedelo. Preto sme po druhej tretine stiahli zostavu na tri formácie, čím sa hráči dostali viac do tempa. Tento ťah sa nám vyplatil. V tretej tretine sme súpera prekorčuľovali aj prestrieľali. Oplatilo sa aj to, že Podstavka, ktorý sa trápi, sme v III. tretine vynechali z hry a zapojili do prvého útoku Trokana. Možno to skúsime aj v ďalšom zápase. Máme v pláne sa posilniť aj o jedného útočníka, ktorým by mohol byť Andrej Kmeč." Štefan Mikeš (tréner HK VSR SR 20): "Už v prvom zápase sme v Martine prehrali 1:10, a tak sme vedeli, čo nás tu čaká. Žiaľ, tentoraz sme si duel zbabrali sami. V prvých dvoch tretinách sme boli domácim kvalitným súperom, hráči dodržiavali taktické pokyny, no v tretej tretine sme totálne zlyhali. Inkasovať päť gólov je neospravedlniteľné. V poslednej časti sa všetci len naháňali za pukom a robili školácke chyby." Slovan Bratislava - SkiPark MHK Kežmarok 4:3 po predĺžení (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0) Góly: 20. Kuľha (Pištek, Hujsa), 36. Kuľha (Hujsa, M. Hruška), 43. Pavlas (Kuľha, Kropáč), 65. Kuľha (Pavlas, Lažo) - 12. B. Ihnačák (Pavol Segľa, M. Palovčík), 37. Fedor (Škovira, S. Pavličko), 59. Fedor (Škovira, Hrubý) Vylúčení: 6:11 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Krist - M. Novák, M. Junek, 4865 divákov Zostavy: Slovan: Hovi - Pavlas, M. Hruška, J. Kováčik, Srdínko, Hančák, Sersen, Bohunický, Huba (obaja od 21. min) - Kuľha, Hujsa, Ľ. Pištek - Gráčik, Kapuš, Uram - Lažo, M. Hreus, Kropáč - Baček, J. Sýkora, M. Kokavec (celý útok od 21. min) Kežmarok: Klempa - Hrubý, Gábriš, Petrina, Brincko, Sadiki, M. Žemba - Slaninák, Šechný, Drotár - Pavol Segľa, M. Palovčík, B. Ihnačák - Škovira, S. Pavličko, Fedor - Čížek, V. Žemba, Schneider Úvod zápasu veľa vzruchu nepriniesol. Domáci bez kapitána Dömeho i hostia strieľali len z väčších vzdialeností a brankári Hovi a Klempa s likvidáciou týchto pokusov veľa problémov nemali. V 9. min mohol dvakrát v rýchlom slede skórovať Slaninák, ale zaváhanie bratislavskej obrany nepotrestal. V 12. min prekĺzla ľahká Ihnačákova strela popod Hoviho lapačku do siete - 0:1. Domáci pridali na dôraze, hneď po góle mohli vyrovnať Kuľha s Hujsom, potom sa v dobrej šanci ocitol Uram. V poslednej minúte poskakoval puk po bránkovisku a Kuľha sa v zmätku najlepšie zorientoval a vyrovnal - 1:1. Slovan bol v druhej časti aktívnejší, ale recept na Klempu nevedel nájsť. V 25. min dobre a tvrdo strieľal Hruška, kežmarský brankár bol pozorný. V 36. min prebral puk na útočnej modrej Kuľha a z nájazdu trafil pomedzi Klempove betóny - 2:1. Domáci sa z vedenia radovali len 28 sekúnd, keď Fedor vyrovnal a hostí mohol potom dostať do vedenia Segľa, ktorého strela skončila na žŕdke. V poslednej časti hry poslal slovanistov do vedenia v 43. min Pavlas. Náskok domácich mohol ešte poistiť Hujsa, ktorému však po kombinácii s Pavlasom a Kropáčom puk preskočil čepeľ hokejky. Hostia dostali v posledných minútach riadneho hracieho času výhodu dvoch presiloviek po sebe, pričom v tej druhej skončil teč Fedora v sieti a diváci sa mohli tešiť na predĺženie. Kežmarok však napokon prehral aj 12. zápas v rade. Pri vylúčení Hrubého totiž skompletizoval svoj hetrik tri sekundy pred koncom nadstaveného času Martin Kuľha. Hlasy: Zdeno Cíger (tréner Slovana): "Som rád, že sme zvíťazili, aj keď herný prejav nebol práve najlepší. Posledné stretnutia nám nevychádzajú podľa predstáv, hráči sú v kŕči. Chýba im forma a neveria si, čo vidno aj na tréningoch. Máme šance, ale chýba nám potrebná ľahkosť." Miroslav Ihnačák (tréner Kežmarku): "Vo vyrovnanom zápase boli šance na oboch stranách, napokon sa šťastena obrátila ku kvalite. Náš káder definitívne zostáva pokope do konca prestupového obdobia, nikoho z neho nechceme uvoľniť." MsHK Žilina - HK AquaCity Poprad 3:5 (0:1, 2:2, 1:2) Góly: 30. Krajči (Kontšek, D. Kusovský), 34. D. Kusovský (Krajči), 54. D. Kusovský (Kontšek) - 8. Halaj (Martin Slovák, Jabrocký), 26. Martin Slovák (Jabrocký, Halaj), 32. Lapšanský (Martin Segľa, Marcel Haščák), 49. Martin Slovák (Halaj, Jabrocký), 52. Jabrocký (Halaj) Vylúčení: 10:12 na 2 min, navyše: Kučný na 10 min za nešport. správanie, D. Kusovský (obaja Žilina) na 10 min za napadnutie zozadu - Vrbata a Jabrocký (obaja Poprad) na 10 min za nešport. správanie, presilovky: 3:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Grečko, Pavlovič - J. Tvrdoň, Galamboš, 1568 divákov Zostavy: Žilina: Ševela (50 - 51. M. Laco) - Kučný (27. - 37. Chromý), D. Kusovský, Pulpán, P. Mikuš, Špila, Kudrna - Krajči, Stantien, Kontšek - Važan, Sivák, Pokrivčák - Hájnik, R. Tvrdoň, V. Baláž Poprad: Šimonovič - Kasík, Bambúch, Michal Segľa, Dora, Korenko, Turoň - A. Kroták, Jarolín, Vrbata - Jabrocký, Halaj, Martin Slovák - Marcel Haščák, Lapšanský, Martin Segľa - J. Marcinko, Svitana, Ficko Od úvodných minút sa hralo v Žiline vo svižnom tempe. V 8. min hlavný rozhodca avizoval vylúčenie žilinského hráča, ale Halaj počas tejto výhody vsietil prvý gól Popradu. Kamzíci mali možnosť na zvýšenie náskoku od 12. min, keď hrali v početnej prevahe piatich proti trom, ale tú nevyužili. Stav stretnutia sa menil až v druhej tretine. Najskôr obe mužstvá využili možnosti presilových hier piatich proti štyrom, keď najskôr sa Slovák v 26. min presadil pred Ševelom a v 30. min domáci Krajči tečoval strelu Kontšeka za chrbát Šimonoviča. Hostia odpovedali rýchlo, v priebehu dvoch minút po rýchlej akcii tretieho útoku pridal ich tretí gól Lapšanský. V 34. min Kusovský pri vylúčení Halaja delovkou prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste a vsietil kontaktný gól. V záverečnej tretine bolo na domácich od úvodných minút vidieť snahu vyrovnať. Boli to však hostia, ktorí v 49. min vďaka Martinovi Slovákovi pridali štvrtý úspech, a keď v 52. min Jabrocký vsietil piaty gól, zdalo sa byť rozhodnuté. V 54. min však strelecky disponovaný domáci obranca Kusovský znížil, ale ako ukázali nasledujúce minúty, na celkový zvrat to už nestačilo. Hlasy: Róbert Rehák (asistent trénera Žiliny): "V prvej tretine to bolo z našej strany ustráchané. Hralo sa väčšinou v strednom pásme. Nehrali sme to, čo sme si povedali pred zápasom. Zbytočne sme boli vylučovaní a pri oslabeniach sme inkasovali. Hráčom môžem poďakovať len za bojovnosť do konca zápasu, ale to nestačilo." Jozef Skokan (asistent trénera Popradu): "Prvá tretina sa hrala takticky z oboch strán. Hralo sa skôr obranne ako útočne. V druhej a tretej sa to viac otvorilo, oba tímy viac korčuľovali. Po zbytočných fauloch na oboch stranách nasledovali vylúčenia a hra sa tým rozkúskovala. Získali sme tri body, a preto sme radi." MHK 32 Liptovský Mikuláš - HKm Zvolen 3:0 (1:0, 2:0, 0:0) Góly: 14. Lelkeš (M. Grman, Kuric), 26. Mach (M. Grman, Bulík), 34. Róbert Huna (Richard Huna) Vylúčení: 8:9 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Mášik, Mihajlo, 680 divákov Zostavy: L. Mikuláš: Falter - D. Rehák, Hyben, Jelínek, Rúfus, Petran, Kadlubiak, M. Grman - F. Zúbek, Róbert Huna, Richard Huna - Mach, Holečko, Bulík - Lelkeš, Kuric, B. Pohanka - Hančiak, Durdiak, M. Oravec Zvolen: V. Hudáček (34. Bielik) - L. Čierny, Juraško, P. Frühauf, Dlouhý, Cebák, Babka, Ondruška - Kopecký, Klouda, Hvila - J. Čierny, Lipiansky, Cibuľa - Dubec, F. Turek, Krayzel - M. Chovan, Jurík, Paciga Mikulášske publikum muselo pretrpieť polhodinové oneskorenie úvodného buly. Hostia sa zdržali cestou na Liptov pre dopravné problémy. Domácim tribúnam sa však čakanie oplatilo. Po úvodnom oťukaní Mikulášania aktivitou zaskočili vysokého favorita. V 14. min po pár sekundách využili dvojnásobnú presilovku, na konci úspešnej akcie bol priebojný Lelkeš. Pred zvolenskou bránkou následne viackrát horel ľad. Hráči MHK 32 prechádzali z jednej početnej výhody do druhej. V 26. min presilovkovú bombu od modrej obrancu Grmana Hudáček vyrazil pred seba, kde stál pripravený Mach - 2:0. Tlak domácich ešte viac narastal. Zvolenská defenzíva bola v týchto momentoch v totálnom rozvrate, čoho dôkazom bola 34. min, keď si po útočnom prieniku Hunovcov vrazil puk do vlastnej siete dezorientovaný Klouda. Hudáček sa po treťom góle nechal vystriedať a na jeho miesto nastúpil Bielik. Vydarený festival zázračne prebudenej mikulášskej radosti pokračoval aj v tretej tretine. Na debutujúceho Bielika sa valil jeden útok za druhým. Mladý gólman hostí viackrát aj so šťastím odolal. Domáca defenzíva sa na druhej strane chytila. Všetky zúfalé pokusy veľkého favorita o korigovanie prekvapujúceho rezultátu neboli úspešné, a tak dosiahol Falter zaslúžené čisté konto. Ovácie domácich spokojných tribún nemali po skončení zápasu konca. Hlasy: Ján Majdek (tréner L. Mikuláša): "Odohrali sme vynikajúci zápas. Chlapci sa na favorizovaný Zvolen zodpovedne pripravili. Celých 60 minút úžasne bojovali. Výbornému Falterovi pomohli všetci spoluhráči. Nad akýmkoľvek výborným individuálnym výkonom vyčnieval náš nadšený kolektív. Ladislav Svozil (tréner Zvolena): "Náš žalostný prejav neospravedlní ani strastiplné cestovanie a ani chýbajúca rozcvička. Prepadli sme vo všetkých činnostiach. Všade sme boli o krok pozadu. V poslednom čase sa na našu hru valili samé chvály a niektorí hráči sa asi pod týmto dojmom nedokážu zmestiť do vlastnej kože. Skrátka predviedli sme dokonalú nulu." HK Ardo Nitra - HC Košice 2:4 (0:1, 0:2, 2:1) Góly: 43. Marek Slovák, 60. Marek Slovák (Vozdecký) - 18. Špelda (S. Gron, Šimurda), 25. Rudolf Huna (Kmiť, Lipovský), 26. Pleva (S. Gron), 47. Šimurda (S. Gron, Špelda) Vylúčení: 8:8 na 2 min, navyše: M. Chrenko na 10 min za napadnutie hlavy a krku, Suur (obaja Nitra) na 10 min za nešport. správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - M. Valach, Gašparík, 2864 divákov Zostavy: Nitra: Račko - Vojta, Halász, Galko, Rimmel, Suur, Sedlák - Čaládi, T. Chrenko, Kolník - Dornič, M. Chrenko, H. Ručkay - Gálik, Marek Slovák, Vozdecký Košice: Lipovský - M. Šterbák, Javín, I. Droppa, Jendek, Kledrowetz, Špelda - Špilár, Juraj Faith, P. Bartoš - Weissmann, Kmiť, Rudolf Huna - Šimurda, Pleva, S. Gron Nitrania po výhre nad Slovanom Bratislava nastúpili do zápasu s chuťou a ako prvý sa do gólovej príležitosti dostal Henrich Ručkay, no jeho prízemná strela bekhendom šla tesne vedľa pravej žrde. V 8. min sa ocitol v dobrej šanci Špilár, no Račko bol na mieste. Dve minúty pred koncom úvodnej tretiny však kapituloval, keď Košice využili presilovku. Gron sa dobre zorientoval pri mantineli, našiel pred bránkou Špeldu a ten nikým nekrytý otvoril skóre. Hostia posmelení gólom začali dobre aj druhú časť hry, keď šli dvoma zlepenými gólmi v rozpätí 26 sekúnd do trojgólového vedenia. Najskôr v 25. min rozohral hosťujúci brankár Lipovský puk na Kmiťa, ktorého ideálnu prihrávku zužitkoval Rudolf Huna a krátko na to domáca obrana neustrážila Plevu, ktorý zvýšil už na 3:0 z pohľadu hostí. Domáci zbrane nezložili, no pokusy M. Chrenka či Vojtu gólom neskončili. Akcia mladého Mareka Slováka v úvode tretej tretiny však už áno, pričom nitriansky útočník po Špeldovej fatálnej chybe v obrannom pásme skóroval vo štvrtom zápase po sebe. V 47. min hostia schladili nádeje Nitranov, keď po prihrávke Grona prekonal Račka strelou z prvej Šimurda - 1:4. V závere sa hra priostrila, na čo doplatili najmä domáci, keď M. Chrenko a Suur obdržali osobné tresty. Sedem sekúnd pred koncom ešte skorigoval výsledok na 2:4 svojím druhým gólom v zápase Marek Slovák. Hlasy: Jan Neliba (tréner Nitry): "Košice boli kvalitnejším mužstvom, zvolili správnu taktiku, keď nás nenechali prechádzať do prečíslení. Kto rozumie hokeju, tak vidí, kde Nitru tlačí topánka, a to sa dnes prejavilo. Sú to naši obrancovia, niektorí nemajú kvalitou na túto súťaž." Anton Tomko (tréner Košíc): "My sme sa na tento zápas dobre pripravili, pretože Nitra v minulom kole dosiahla vysoké víťazstvo nad Slovanom. Hrali sme veľmi zodpovedne hlavne dozadu a z toho sme vychádzali. Podarilo sa nám ísť do vedenie a náskok sme potom udržali až do konca." SITA