Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

07. januára 2007

micro.Wilsonic: milujeme hudbumicro.Wilsonic: hudba ako životný štýlZdieľať
26. januára 2007 sa v priestoroch Starej tržnice v Bratislave koná pokračovanie úspešného podujatia micro.Wilsonic. V minulosti na ňom vystúpili hviezdy Louie Austen či Daddy G z Massive Attack, tentoraz sa micro.Wilsonic zameral na urbánnu hudbu z troch európskych veľkomiest – Praha, Paríž a Londýn.


Speváčka so zamatovým hlasom, producentka a dídžejka Dani Siciliano je dlhoročná spolupracovníčka Matthewa Herberta, ktorého Wilsonic hostil v Bratislave minulý rok. Spolu s ním nahrala kultové platne Bodily Functions (2001) a Scales (2006). Klubovým hitom sa stal jej remix skladby If We’re In Love od Roisín Murphy (ex-Moloko). Pri svojich vyhľadávaných setoch aj rada spieva!


Francúzska dídžejka Missill je osobnosťou parížskej tanečnej scény. Dynamicky mixuje hip hop, grime, ragga, dancehall, breaks aj electro, a okrem toho navrhuje módu, strieka grafiti a dizajnuje webstránky.


Vystúpi aj český projekt Gipsy.CZ, originálne spojenie hip-hopu, soulu, funky, popu a world music. Róm Gipsy vyrástol v gete, no dnes patrí k najkreatívnejším reperom v strednej Európe. Jeho album Romano Hip Hop, nahraný spolu s prvotriednou kapelou, sa ako jeden z mála od nás dostal do svetovej distribúcie.


Skvelú zábavu spolu s Wilsonicom prináša Sony Ericsson. Predpredaj lístkov: www.ticketportal.sk, www.musiqlist.com


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Mladý klubový dídžej Inso je in (15. 1. 2007)
 DJka Missill: talentovaná & sexy Parížanka (12. 1. 2007)
 Micro Wilsonic - hravý, tanečný a mestský (2. 1. 2007)nasledujúci článok >>
Bluesová legenda Buddy Guy bude musieť presťahovať svoj klub
<< predchádzajúci článok
Na Chodník slávy pribudne v roku 2007 ako prvá hviezda H. Swan

micro.Wilsonic: milujeme hudbu - diskusné fórum čitateľov