Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

10. augusta 2020

Mikulec s Kaliňákom sa pre prepustenie Dána z ministerstva "pochytili" na FacebookuŠéf rezortu vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) a Robert Kaliňák si na sociálnej sieti Facebook vymenili „odkazy“ v súvislosti s prepustením Dominika Dána z ministerstva.Zdieľať
Zľava: Exminister Robert Kaliňák a súčasný šéf rezortu vnútra Roman Mikulec. Foto: SITA - koláž WBN.

„Pán Kaliňák hovorí o chybnom kroku ktorý sme urobili, keď sme prepustili človeka, ktorý mu podľa neho ako skúsený policajt pravidelne poskytoval svoje analytické schopnosti. Ja si naopak myslím, že je vizitkou p. Kaliňáka a jeho hanbou, že zamestnával ľudí, ktorí sa desaťročie neunúvali ani prísť do práce,“ napísal Mikulec.

Navyše podľa Mikulca argumentovať tým, že táto osoba pomáhala pri odhaľovaní trestnej činnosti nie je len hlúpe, ale aj nebezpečné. „Je nemysliteľné, aby človek, ktorý pracoval na tlačovom odbore ako referent, mohol prichádzať do kontaktu s informáciami z prípadov a spisov,“ uviedol Mikulec.

Ako ďalej píše Mikulec, nikdy nespochybnil prácu policajtov, váži si každého jedného z nich, či má odslúžených päť, 20 alebo 35 rokov a práve preto – z úcty k nim – nemôže tolerovať, aby človek, ktorý reálne nemá žiadnu náplň práce, dostával pravidelnú (v tomto prípade aj pomerne slušnú) výplatu rovnako ako tí, ktorí dennodenne podávajú maximálne výkony.

„Zároveň som nijakým spôsobom nedehonestoval predošlú prácu spomínaného policajta v čase, keď aktívne pôsobil v policajnom zbore. Nemyslím si však, že je správne, aby mal roky vytvorené dobre platené miesto len za zásluhy z minulosti,“ dodal na záver Mikulec.

Vyjadrenie bývalého ministra Kaliňáka zverejnil na sociálnej sieti jeho synovec Erik, ktorý je momentálne podpredsedom strany Smer-SD.

Robert Kaliňák
Vyjadrenie bývalého ministra vnútra Roberta Kaliňáka k prepusteniu Dominika Dána. Foto: www.facebook.com.


© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prezidentka Čaputová predstavila nového člena rodiny, volá sa Leon (foto)
<< predchádzajúci článok
V rámci šetrenia sa „scivilnia“ niektoré pozície v policajnom a hasičskom zbore

Mikulec s Kaliňákom sa pre prepustenie Dána z ministerstva "pochytili" na Facebooku - diskusné fórum čitateľov