Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

19. septembra 2023

Mimoriadna schôdza na návrh Smeru a ďalších na obnovenie kontrol na hranici nebola na prvýkrát otvorená (naživo)Mimoriadnu schôdzu parlamentu k návrhu na dočasné obnovenie kontrol na hranici s Maďarskom sa v utorok na prvýkrát nepodarilo otvoriť. Prezentovalo sa 70 poslancov, potrebných bolo 76 poslancov. Druhý pokus o ...Zdieľať
64f98c03eac93984966730 676x438 19.9.2023 (SITA.sk) - Mimoriadnu schôdzu parlamentu k návrhu na dočasné obnovenie kontrol na hranici s Maďarskom sa v utorok na prvýkrát nepodarilo otvoriť. Prezentovalo sa 70 poslancov, potrebných bolo 76 poslancov. Druhý pokus o otvorenie schôdze bude o pol hodinu.


O mimoriadnu schôdzu požiadali poslanci Smeru-SD, Hlasu-SD a nezaradení poslanci okolo Tomáša Tarabu. Svoj návrh odôvodňujú tým, že hranice Slovenska v súčasnosti prekračuje množstvo nelegálnych migrantov, o ktorých nič nevieme, uvádzajú vymyslené identifikačné údaje a čakajú na vystavenie potvrdenia o zotrvaní na území Slovenskej republiky v neľudských podmienkach.„Skupina poslancov zároveň upozorňuje na obrovské riziko zavedenia dočasných hraničných kontrol Rakúskom a Českou republikou, čo by v praxi znamenalo zotrvanie veľkého počtu nelegálnych migrantov, o ktorých nič nevieme, na území SR,“ uviedli poslanci v odôvodnení návrhu.


Zdroj: SITA.sk - Mimoriadna schôdza na návrh Smeru a ďalších na obnovenie kontrol na hranici nebola na prvýkrát otvorená (naživo) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Haváriu diaľkového autobusu v Rakúsku neprežila jedna žena, ďalších 20 pasažierov je zranených (foto)
<< predchádzajúci článok
Putin je „druhý Hitler“, povedal Zelenskyj a Ukrajina vraj bráni tretej svetovej vojne