Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

17. mája 2019

Minister Klimkin má v úmysle po inaugurácii Zelenského podať demisiuPavel Klimkin, archívne foto.Zdieľať
Pavel Klimkin, archívne foto. Foto: TASR/AP
Kyjev 17. mája (TASR) - Ukrajinský minister zahraničných vecí Pavlo Klimkin vo štvrtok oznámil, že ihneď po pondelkovej inaugurácii nového ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského chce podať demisiu. Informovala o tom agentúra DPA.


"Ako som sľúbil, napísal som vyhlásenie o svojej rezignácii," uviedol Klimkin vo videozázname zverejnenom na svojom facebookovom účte. Vysvetlil, že tento dokument predloží počas inaugurácie v pondelok 20. mája.

Zvolený prezident Zelenskyj bude môcť slobodne sformovať svoj vlastný zahraničnopolitický tím, povedal Klimkin, ktorý je šéfom ukrajinskej diplomacie od roku 2014.

"Povedal som mu (Zelenskému), že som pripravený pomôcť tam, kde je to potrebné, kde sa naše princípy zhodujú," dodal Klimkin.

Zelenskyj sa funkcie ukrajinského prezidenta ujme 20. mája na slávnostnom zasadnutí ukrajinského parlamentu, ktorý o tomto termíne rozhodol vo štvrtok hlasmi 315 zo 450 poslancov.

Samotný Zelenskyj trval na tom, aby sa jeho inaugurácia konala 19. mája. Celý rad politických a verejných činiteľov sa však vyslovil proti, pretože v tento deň si na Ukrajine pripomínajú Deň pamiatky obetí politických represálií.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pápež František prijal rezignáciu brazílskeho biskupa
<< predchádzajúci článok
Ochranári: Nepôvodné druhy šeliem ohrozujú aj slovenskú prírodu

Minister Klimkin má v úmysle po inaugurácii Zelenského podať demisiu - diskusné fórum čitateľov