Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

20. júna 2024

Ministerstvo spravodlivosti hľadá nového šéfa Špecializovaného trestného súduMinisterstvo spravodlivosti vyhlásilo výberové konanie na post predsedu Špecializovaného ...Zdieľať
20.6.2024 (SITA.sk) - Ministerstvo spravodlivosti vyhlásilo výberové konanie na post predsedu Špecializovaného trestného súdu. Ako vyplýva z dokumentu zverejneného na internetovej stránke rezortu, záujemcovia sa môžu prihlásiť do 27. júna.


„Do výberového konania sa môže prihlásiť sudca, ktorý vykonáva funkciu sudcu na súde toho istého stupňa alebo na súde vyššieho stupňa," uvádza ministerstvo. Cieľom výberového konania je podľa rezortu overiť predpoklady a schopnosti uchádzačov zabezpečiť riadny výkon súdnictva a správu súdu.

ŠTS momentálne vedie jeho podpredseda Igor Králik. Doterajší predseda súdu Ján Hrubala totiž v polovici mája po stretnutí s ministrom spravodlivosti Borisom Suskom oznámil, že končí vo funkcii. Minister mu totiž oznámil, že si s ním ako s predsedom súdu nevie predstaviť spoluprácu.

„V rámci výkonu štátnej správy súdov by spolupráca mala byť založená na dôvere, a ak neexistuje, je viacero spôsobov ukončenia takejto spolupráce. Jedným z nich je vzdanie sa funkcie predsedu súdu a takýto krok som učinil," vyhlásil Hrubala. Suskovi sa konkrétne nepáčil postup Hrubalu v disciplinárnom konaní voči sudcovi Michalovi Trubanovi.


Zdroj: SITA.sk - Ministerstvo spravodlivosti hľadá nového šéfa Špecializovaného trestného súdu © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Explózia v černohorskej Cetinji zabila dvoch ľudí, traja sú vážne zranení
<< predchádzajúci článok
Nadácia Volkswagen Slovakia darovala Červenému nosu vozidlá Volkswagen up!