Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

10. októbra 2007

Miška Müllera začínajú prebúdzať z umelého spánkuLekári z Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Bratislave už začínajú prebúdzať oddelenú siamskú dvojičku - Miška Müllera z umelého spánku. Ako informovala nemocnica na svojej internetovej ...Zdieľať

BRATISLAVA 10. októbra (SITA) - Lekári z Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Bratislave už začínajú prebúdzať oddelenú siamskú dvojičku - Miška Müllera z umelého spánku. Ako informovala nemocnica na svojej internetovej stránke, Miškovi urobili plastiku kožného krytia hrudníka a brušnej steny. Jeho klinický stav je stabilizovaný. Špecialistom sa podarilo vďaka antibiotickej liečbe dostať pod kontrolu infekciu. U Miška však naďalej pretrvávajú problémy s krvným tlakom.

Siamské dvojičky Miško a Marek Müllerovci sa narodili 11. apríla tohto roka. Operácia, pri ktorej ich oddelili, sa začala v piatok 14. septembra a operačný tím ju dovŕšil po 19 hodinách 15. septembra. Zákrok bol nevyhnutný, pretože Marek a Miško začali mať problémy s dýchaním. Marek devätnásť dní po operácii, 4. októbra, zomrel. Bezprostrednou príčinou jeho úmrtia bolo zlyhanie pečene, obličiek a mozgu. Marek mal pred operáciou poškodený dýchací systém, vrodenú vývojovú chybu srdca, vrodené vývojové chyby hrudníka a chrbtice, ťažkú vrodenú vývojovú chybu zažívacieho traktu, poškodenie obličiek a pečene. Miškovi mal podľa lekárov už od začiatku optimistickejšie vyhliadky. Napriek tomu ho po rozdelení museli trikrát operovať - dvakrát z dôvodu prederavenia črievka a tretí raz, v nedeľu 30. septembra, keď u neho lekári zistili oslabenie jednej z črevných stien.

SITA


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Miško je naďalej v umelom spánku (8. 10. 2007)
 Konečná správa k priebehu ochorenia Marka Müllera (5. 10. 2007)
 Marek Müller zomrel devätnásť dní po operácii (4. 10. 2007)
 Tibor Šagát zarmútený smrťou Marka Müllera (4. 10. 2007)
 Stav bratov Müllerovcov sa nezmenil (3. 10. 2007)
 Marek stále v kritickom stave, stav Miška ostáva nezmenený (2. 10. 2007)
 Miško operáciu čreva zvládol, Marekov stav naďalej kritický (1. 10. 2007)
 Miška operujú, mal problémy s tráviacim traktom (30. 9. 2007)
 Má ma naozaj rád? (31. 8. 2005)nasledujúci článok >>
ZZP navrhuje zrušiť zisk všetkým v zdravotníctve
<< predchádzajúci článok
Zdravý životný štýl