30. júna 2013

Mladí vodní slalomári získali ďalšie zlato

Slovenskí juniorskí reprezentanti v rýchlostnej kanoistike Denis Myšák s Tiborom Linkom sa postarali o druhú medailu slovenskej výpravy na mládežníckych majstrovstvách Európy v poľskej Poznani, keď ...

vodny slalom POZNAŇ 30. júna (WEBNOVINY) - Slovenskí juniorskí reprezentanti v rýchlostnej kanoistike Denis Myšák s Tiborom Linkom sa postarali o druhú medailu slovenskej výpravy na mládežníckych majstrovstvách Európy v poľskej Poznani, keď zvíťazili v K2 juniorov na 500 m a vybojovali si zlato.

Ich prvenstvo bolo až prekvapujúco suverénne, pred striebornými Rusmi mali takmer sekundový náskok, ďalšie štyri posádky preťali cieľovú pásku v rozpätí približne ôsmich desatín sekundy.

"Priznám sa, že aj nás to celkom prekvapilo. Išli sme si svoju jazdu, ničím sme sa nerozptyľovali. Približne na 200 metroch Tibor Linka zakričal ´hop´ a vyrazili sme dopredu. Druhá polovica nám vyšla skvele a sme maximálne spokojní," reagoval Denis Myšák. Vlani sa táto dvojica na ME nedostala do finále, skončila na 11. mieste, takže zaznamenala veľký skok vpred.

"Podľa všetkých okolností a postupových časov sme odhadovali, že by chalani mohli atakovať štvrté miesto, prípadne bronzovú medailu. Špička je veľmi vyrovnaná. Dlho sa držali na tretej-štvrtej pozícii, ale potom vyrazili dopredu a nakoniec s prehľadom predbehli Rusov aj Maďarov. Podali skvelý výkon. Podobne ako včera v K4 spoločne s Jergušom Jackom a Filipom Valom, hoci skončili štvrtí a bez medaily," dodal Ľubomír Hagara st., ktorý je v Novákoch odmalička osobným trénerom Denisa Myšáka.

Jeho "parťáka" Tibora Linku má zasa v Šamoríne pod palcom Gejza Vass. Napriek vzdialenosti táto K2 dobre funguje. "Obaja spolu sedia v lodi už od kadetskej kategórie a zdá sa, že im to spolu dobre ladí," dodal na záver Hagara.

V nedeľnom predpoludňajšom finálovom bloku sa v Poznani zo Slovákov predstavil aj kanoista Jakub Ďuriš, ktorý v B-finále C1 juniorov skončil siedmy, celkovo ho teda klasifikovali na 16. priečke.

Popoludní štartoval v A-finále na 200 m len kajakár do 23 rokov Miroslav Zaťko, ktorý obsadil štvrté miesto. Od medaily ho delili tri desatiny sekundy. Medzi juniormi skončil Adam Gavenda v C1 v B-finále ôsmy a celkovo mu patrila sedemnásta priečka. Patrícia Skovajsová v K1 junioriek skončila na konečnom 18. mieste. Singlkanoista do 23 rokov Csaba Orosz prišiel do cieľa B-finále tretí, čo v celkovom účtovaní znamenalo dvanástu priečku. Dvojkajak Balázs Lörinc, Martin Vajda sa objavil v konečnom hodnotení MS na pätnástom mieste.

Finále na 500 m s účasťou slovenských reprezentantov:

JUNIORI:
C1: 1. Pavlo Altuchov (Ukr.) 1:53,920 min, ... v B-finále 7. (celkovo 16. miesto) Jakub Ďuriš (SR) 2:06,124
K2: 1. Denis Myšák, Tibor Linka (SR) 1:34,190, 2. Arťom Kuzachmetov, Vladislav Blincov (Rus.) 1:35,034, 3. Normann Koos, Máté Szeiler (Maď.) 1:35,114