Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

29. mája 2011

Modrania si pozrú rekonštrukciu bitky z roku 1620Rekonštrukcia historickej bitky z roku 1620, keď generál Buqvoy prenasledoval sedmohradské knieža Gabriela Betlena, bude 11. júna v Modre. Podujatie Dobývanie Modry ...Zdieľať
modra Historická ModraFoto: http://www.modra.skBRATISLAVA 29. mája (WEBNOVINY) - Rekonštrukcia historickej bitky z roku 1620, keď generál Buqvoy prenasledoval sedmohradské knieža Gabriela Betlena, bude 11. júna v Modre. Podujatie Dobývanie Modry sa začne o 10:00. Agentúru SITA o tom informoval výkonný riaditeľ Modranského okrášľovacieho spolku Roman Zelenay. Ako ďalej uviedol, mesto má veľmi bohatú históriu a obyvateľom chcú ukázať, ako sa slobodné kráľovské mesto kedysi bránilo pred dobyvateľmi. Na nasledujúce ročníky podujatia pripravili ďalšie rekonštrukcie dobývania mesta.

Na tohtoročnej akcii sa predvedú aj remeselníci a vinári, pre návštevníkov pripravia stánky s občerstvením. Večer ukončia Historickým juniálesom, ktorého súčasťou je divadlo, historické tance, ukážky kaukliarov, z dobovej kuchyne aj z mučiarne. Podujatie organizuje Modranský okrášľovací spolok spolu s Jazdeckou spoločnosťou Kastor s podporou mesta Modra a Bratislavskej župy.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ultranacionalisti budú protestovať proti zadržaniu Mladiča
<< predchádzajúci článok
Mitrík o šesť mesačných platov nepríde, majetok doplnil

Modrania si pozrú rekonštrukciu bitky z roku 1620 - diskusné fórum čitateľov