Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

06. septembra 2014

Monzúnové dažde si vyžiadali už vyše 200 obetíPrudké monzúnové dažde, ktoré tento týždeň zasiahli Pakistan a Indiu, si vyžiadali už vyše 200 životov. ...Zdieľať
Povodňová voda zaplavila chrámy v indickom Džammú 6. septembra 2014. FOTO TASR/AP
Islamabad/Naí Dillí 6. septembra (TASR) - Prudké monzúnové dažde, ktoré tento týždeň zasiahli Pakistan a Indiu, si vyžiadali už vyše 200 životov. Oznámila to dnes agentúra DPA s odvolaním sa na miestne úrady.


Úrady vo východopakistanskej provincii Pandžáb a v oblastiach Kašmíru kontrolovaných Pakistanom evidujú za štyri dni dažďov už najmenej 110 mŕtvych, 148 zranených a 650 úplne zničených domov.

V kašmírskom regióne Palandri spadlo za posledných 48 hodín 668 milimetrov a v pakistanskej metropole Islamabad 316 milimetrov. Rozvodnené rieky zaplavili mnoho miest, obcí a ciest a spôsobili aj zosuvy pôdy.

Bilancia obetí ešte pravdepodobne porastie, keďže sa v najbližších dňoch očakávajú ďalšie výdatné zrážky.

Od stredy intenzívne prší aj v severoindickom štáte Džammú a Kašmír, kde zaznamenali už vyše 100 obetí. Záplavy odzerali od sveta minimálne 19.000 ľudí, ktorých pomáha zachraňovať indická armáda i letectvo.

Záplavy postihli aj obe správne strediská indického Kašmíru Šrínagar a Džammú. Rozsiahle oblasti zostali bez elektrickej energie a komunikačného spojenia s vonkajším svetom. Najmenej 32 ľudí zostalo nezvestných po tom, ako rozvodnená rieka odniesla autobus v okrese Radžúri.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Po nehode autobusu zostáva v nemocnici desať ľudí
<< predchádzajúci článok
V komerčnej doprave na Slovensku nezahynul za päť rokov žiaden človek

Monzúnové dažde si vyžiadali už vyše 200 obetí - diskusné fórum čitateľov