Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

03. júla 2007

Moskva a Washington začali rokovať o redukcii jadrových zbraníSpojené štáty americké a Rusko začali rokovania o obmedzení ich jadrového arzenálu na najnižšiu možnú úroveň. Oznámili to v utorok v spoločnom vyhlásení šéfovia diplomacií oboch krajín, ...Zdieľať

WASHINGTON 3. júla (WEBNOVINY) - Spojené štáty americké a Rusko začali rokovania o obmedzení ich jadrového arzenálu na najnižšiu možnú úroveň. Oznámili to v utorok v spoločnom vyhlásení šéfovia diplomacií oboch krajín, Condoleezza Riceová a Sergej Lavrov. Cieľom rozhovorov by malo byť načrtnutie ďalšieho vývoja v oblasti zbrojenia po tom, ako v roku 2009 vyprší Zmluva o znížení strategických zbraní (START), ktorá viedla k historicky najväčšiemu zníženiu a obmedzeniu strategických jadrových zbraní oboch mocností.

Riceová a Lavrov sa ďalej zhodli na tom, že ich krajiny by mali zohrávať aktívnu úlohu pri sprostredkovaní výhod mierového využívania jadrovej energie pre široký okruh zainteresovaných štátov, predovšetkým rozvojovým krajinám. Opakovane sa prihlásili i k dodržiavaniu Zmluvy o nešírení jadrových zbraní.

SITA/AFP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V bojoch pred mešitou zahynulo v Pakistane 9 ľudí,140 ranených
<< predchádzajúci článok
NBS schválila postup zavedenia eura do hotovostného obehu