24hod.sk    Šport    MS v hokeji 2011

06. mája 2011

MS 2011: F-skupina - Kanada zdolala USA až v nájazdoch

F-skupina (Košice): Kanada - USA 4:3 po sam. nájazdoch (0:0, 1:2, 2:1 - 0:0, 1:0)

Víťazmi košického piatkového popoludňajšieho duelu kvalifikačnej F-skupiny na 75. majstrovstvách sveta sa stali hráči Kanady, ktorí zdolali výber Spojených štátov amerických 4:3 po samostatných nájazdoch. Obaja súperi majú na svojom konte tri zápasy, Kanada má sedem bodov, Američania štyri.

Kanaďania boli od úvodu aktívnejší, no nedokázali využívať ani vyložené šance. V úvodnom dejstve tie najväčšie spálili Skinner a Eberle. Na začiatku druhej tretiny nastrelili Nash a Stewart žŕdku a prišiel zákonitý trest, keď v 25. min prekonal kanadského gólmana Komisarek, ktorého nahodený puk prekvapujúco doplachtil až do bránky Kanady. Na druhej strane vyrovnal o tri minúty neskôr Burns, ale ešte pred druhou sirénou dostal Američanov do vedenia Johnson, ktorý po naskočení z trestnej lavice v úniku nedal Conklinovi šancu - 1:2. V úvode III. tretiny Kanada gólmi Tavaresa a Spezzu otočila, no 52. min Stepan vyrovnal a začínalo sa odznova. Keďže Kanaďania aj napriek prevahe v treťom dejstve už nedokázali streliť gól, muselo sa predlžovať. Rozhodnutie priniesli až samostatné nájazdy, v ktorých mali na hokejkách viac šťastia reprezentanti krajiny javorového listu, keď Conklina prekonali Eberle aj Nash, Reimer v nájazdoch neinkasoval.

F-skupina (Košice):
Kanada - USA 4:3 po sam. nájazdoch (0:0, 1:2, 2:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 28. Burns (Pietrangelo), 44. Tavares (Stewart, Gragnani), 46. Spezza (Tavares, Burns), rozhodujúci sam. nájazdy Eberle - 25. Komisarek (C. Smith), 34. J. Johnson (Wheeler, Y. Šťastný), 52. Stepan (Wheeler).
Vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Partanen (Fín.), Piechaczek (Nem.) - Gebauer (ČR), Terho (Fín.), 7485 divákov.

Kanada: Reimer - Phaneuf, Burns, Schenn, Methot, Gragnani, Pietrangelo, Colaiacovo, Scalzo, Gragnani - R. Nash, Duchene, J. Neal - Eberle, Spezza, E. Kane - Clutterbuck, Zajac, Ladd - Skinner, Tavares, Stewart - Vermette
USA: Conklin - McDonagh, Fowler, C. Wilson, Komisarek, M. Stuart, Fayne, J. Johnson, Shattenkirk - Stepan, C. Smith, Wheeler - Kreider, Palmieri, Shannon - Skille, Y. Šťastný, Stapleton - M. Brown, Porter, Gaustad