Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

25. októbra 2005

Muži a ženy: priateľstvo alebo sex?Drvivej väčšine mužov v prítomnosti takmer každej, čo len trocha pre nich príťažlivej ženy, napadne myšlienka na sex.Zdieľať
Priateľstvo medzi opačnými pohlaviami teda vraj nemôže existovať. Nakoniec totiž medzi nich vždy vstúpi erotika. Ničí však milostná vášeň priateľstvo skutočne? Na to síce neexistuje všeobecná odpoveď, no zdá sa, že najnovší prieskum z Británie svedčí skôr o opaku.
Do výskumu webovej stránky Friend Reunited (Priatelia opäť spolu) sa zapojili dve tisícky respondentov. Až 80 percent z nich priznalo, že malo alebo má strach z toho, že sex s priateľom či priateľkou tento vzťah zničí. Napriek tomu až 56 percent žien a 65 percent mužov prešlo od kamarátstva k erotike. Výsledok však nebol nijako zničujúci. Tretina opýtaných síce potvrdila, že priateľstvo sa im rozpadlo, ďalšia tretina však uviedla, že už so svojím partnerom nesexuje, priatelia sú však naďalej. Zostala ešte posledná tretina, a to sú tí, ktorí prešli od priateľstva cez sex k partnerskému vzťahu a sú stále spolu.
Čo na to experti? „Ak má niekto na niekoho ,zálusk’, priateľstvo speje k záhube. V prípade, že to nevyjde, je to príliš ošemetná situácia,“ myslí si Peter Spalton, ktorý vedie kurzy komunikácie medzi pohlaviami.
„Priateľstvo je dobrým základom na partnerský vzťah. Ľudia, ktorí do toho idú len pre telesnú príťažlivosť, majú problém, keď tá ustúpi do pozadia. Vtedy často zistia, že nemajú nič spoločné. Priateľom sa to stať nemôže,“ oponuje Spaltonovi psychologička Susan Quilliamová.
Takže si vyberte. 

Keď Harry stretol Sally
Muž a žena nemôžu byť skutoční priatelia, pretože nakoniec aspoň jedného z nich prevalcuje telesná príťažlivosť. Hovorí sa tomu aj syndróm Keď Harry stretol Sally. V tejto slávnej romantickej komédii to hneď na prvom stretnutí povedal Harry (Billy Crystal) Sally (Meg Ryan). Snímka sa preslávila aj scénou v reštaurácii, v ktorej Sally Harrymu dokazuje, že žena môže kedykoľvek predstierať orgazmus.

(am, Telegraph)


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Chodorkovskému vraj radiácia nehrozí
<< predchádzajúci článok
V skratke

Muži a ženy: priateľstvo alebo sex? - diskusné fórum čitateľov