04. júla 2007

Myskinovej kariéra sa zrejme skončila, bude novinárkou

Kariéra zraneniami prenasledovanej ruskej tenistky Anastasie Myskinovej sa s veľkou pravdepodobnosťou skončila. "Už nebude hrať na žiadnych turnajoch. Po hladkej prehre v prvom kole na Roland Garros prijala ...

MOSKVA 4. júla (WEBNOVINY) - Kariéra zraneniami prenasledovanej ruskej tenistky Anastasie Myskinovej sa s veľkou pravdepodobnosťou skončila. "Už nebude hrať na žiadnych turnajoch. Po hladkej prehre v prvom kole na Roland Garros prijala takéto rozhodnutie, hoci ho zatiaľ nezverejnila. Je nám to všetkým veľmi ľúto, pretože v jej veku športovec obvykle toho má pred sebou ešte veľa. Po všetkých tých ťažkostiach, s ktorými sa musela boriť, je však veľmi ťažké nájsť silu na opätovné prepracovanie sa medzi špičku. Zatiaľ sa to vlastne podarilo len Martine Hingisovej," vyhlásil Vladimir Kamelson, šéftréner Ruskej tenisovej federácie.
Čoskoro 26-ročná rodáčka z Moskvy Myskinová (nar. 8. júla 1981) pre problémy s ľavou nohou odohrala počas tejto sezóny len dva zápasy. Naposledy v 1. kole na parížskom grandslamovom podujatí prehrala s Američankou Meghann Shaughnessyovou 1:6, 0:6 za 38 minút a na margo svojej bezmocnosti vtedy vyhlásila, že sa na dvorci pohybovala ako veľká krava. Držiteľka desiatich singlových titulov z okruhu WTA (vrátane Roland Garros 2004) bola v septembri 2004 na druhom mieste vo svetovom rebríčku. Momentálne figuruje až na 126. priečke a podľa internetovej stránky nemeckej televíznej stanice ARD uvažuje o uplatnení sa v mediálnej sfére. Posledný väčší úspech bývalej priateľky rakúskeho tenistu Jürgena Melzera je datovaný augustom 2006, keď sa dostala až do finále na turnaji v Štokholme.