Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

15. apríla 2013

Na festivale BA City Beats vystúpi aj Vec a Tomáš SlobodaNa novom festivale Bratislava City Beats, ktorý sa bude konať 20. a 21. júna na Tyršovom nábreží, vystúpia aj slovenský rapper Vec a hudobník Tomáš Sloboda s projektom Sounds Like This. ...Zdieľať
vec BRATISLAVA 15. apríla (WEBNOVINY) - Na novom festivale Bratislava City Beats, ktorý sa bude konať 20. a 21. júna na Tyršovom nábreží, vystúpia aj slovenský rapper Vec a hudobník Tomáš Sloboda s projektom Sounds Like This.


Ide o prvých dvoch potvrdených interpretov zo Slovenska, ďalší ešte pribudnú. Na zozname so zahraničnými interpretmi zatiaľ figurujú štyri mená.

Na brehu Dunaja sa predstavia britskí priekopníci ambient housu The Orb, kanadské rockové trio Danko Jones, rakúska downtempová dvojica Tosca a britská vokálna formácia The Boxettes. Permanentky na podujatie sa predávajú po 39 eur.

Vec patrí k najskúsenejším a najznámejším rapperom česko-slovenskej hip-hopovej scény. V deväťdesiatych rokoch pôsobil v skupine Trosky, s ktorou v roku 1997 vydal eponymnú štúdiovku. Skladby ako To Sme My, Čakám na deň alebo Atmo Rytmo patria dnes už medzi klasiku. Ako sólový interpret debutoval v roku 2005 albumom Dobré ráno s hitom Na horách.

Po ňom nasledovali nahrávky Funkčný veterán (2008) a Funkčné remixy (2009). Na Bratislava City Beats priblíži svoj najnovší počin Stereo Farbo Slepo (2012), ktorý nedávno predstavil na slovenskom turné s kapelou Zlokot. Album obsahuje okrem singlov Branči Kováč, Placebo a Kúsky mňa ďalších 15 skladieb. Na tohtoročných Radio_Head Awards získal Vec dve sošky, keď sa presadil v žánrovej kategórii Hip-Hop/Rap/R'n'B a tiež v najprestížnejšej kategórii Album roka.Tomáš Sloboda je členom formácie Le Payaco, ale tiež muzikantom, ktorý nahráva a koncertuje s projektom Sounds Like This. Táto formácia vznikla v roku 2007. Okrem Slobodu ju tvorí ešte gitarista Lukáš Duchovič, basgitarista Martin Andráš a bubeník Marián Slávka. Skupina dosiaľ vydala dva albumy - Sounds Like This (2007) a Chobotnica (2012) - a absolvovala množstvo samostatných koncertov, či už klubových alebo festivalových, spoločné turné s Dorotou Nvotovou a kapelou Vetroplach. "Sme kapela, čo sa nehrá s počítačmi, samplermi a podobnými hlúposťami.

Všetko je to len o hudbe. Nie sme žiadni naškrobení strýčkovia Tomovia. Sme divokí, hluční, jemní aj tichí. Sme divé tigre do džungle vypustené, sme prítulní pradúci kocúri," povedal v januári o koncertoch líder zoskupenia. S albumom Chobotnica, na ktorom sa nachádzajú výlučne slovenské skladby vrátane piesní Liliana, Cudzinec či Bojovník, Sloboda triumfoval na Radio_Head Awards v kategórii Album roka - cena kritikov. Informácie pochádzajú z webstránky facebook.com/BACityBeats a archívu agentúry SITA.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Buďte atraktívna
<< predchádzajúci článok
Kraus pridal pre veľký záujem ďalšie predstavenie s Lasicom

Na festivale BA City Beats vystúpi aj Vec a Tomáš Sloboda - diskusné fórum čitateľov