06. júla 2007

Na juniorské MS v orientačnom behu do Austrálie aj 3 Slováci

Na juniorské majstrovstvá sveta v orientačnom behu odcestovali do Austrálie pod vedením trénera Davida Aleša aj traja slovenskí juniori - Michal Krajčík (Ekonóm B. Bystrica), Martin Mazúr (Rapid ...

BRATISLAVA 6. júla (WEBNOVINY) - Na juniorské majstrovstvá sveta v orientačnom behu odcestovali do Austrálie pod vedením trénera Davida Aleša aj traja slovenskí juniori - Michal Krajčík (Ekonóm B. Bystrica), Martin Mazúr (Rapid Bratislava) a Ondrej Kvaka (Klub OB Sokol Kysak). Od 7. do 14. júla sa v okolí mesta Dubbo na juhovýchode Austrálie bude konať juniorský šampionát, ktorému bude predchádzať tréningový tábor v meste Orange. V silnej konkurencii viac ako 200 pretekárov z 25 krajín sa slovenskí juniori pokúsia zabojovať o popredné priečky. Najmä Krajčík patrí k pretekárom, ktorí majú šancu atakovať stupne víťazov. V minulom roku v Litve bol na dlhej trati piaty a na strednej skončil na 9. mieste. V štafetách obsadilo slovenské trio 22. priečku.
V rovnakom termíne sa vo Fínsku zíde vyše 4200 veteránov z 36 krajín na svojom svetovom šampionáte v meste Kuusamo. Zo Slovenska figurujú v štartových listinách Paulína Májová (Kobra Bratislava, kategória W 50), Štefan Máj (Kobra Bratislava, M 50), Wilfried Sleziak (Dargov Košice, M 65) a Ladislav Hýbal (Kobra Bratislava).