Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

23. februára 2024

Na Martinských holiach zomrel turista, horskí záchranári ho našli už bez známok životaSmutný koniec mala nočná pátracia akcia horských záchranárov na Martinských holiach. Ako informovala Horská záchranná služba ...Zdieľať
whatsapp image 2023 03 16 at 06.35.17 1 676x380 23.2.2024 (SITA.sk) - Smutný koniec mala nočná pátracia akcia horských záchranárov na Martinských holiach. Ako informovala Horská záchranná služba (HZS), hľadaného 67-ročného slovenského turistu našli už bez známok života.

Rodine sa neozýval


Muž vo štvrtok okolo poludnia odišiel na martinskú ferratu, ale rodina sa s ním už potom nedokázala spojiť. Horskí záchranári rozbehli pátraciu akciu vo večerných hodinách po informácii, že jeho motorové vozidlo sa stále nachádza na parkovisku na Stráňach.

„O súčinnosť bolo požiadané ústredné operačné stredisko polície, ktoré vykonalo lokalizáciu mobilného telefónu. Tá potvrdila, že turista by sa mal nachádzať na severovýchodnej strane Lúčanskej Malej Fatry," uviedla HZS.

Našli ho na turistickom chodníku


Horskí záchranári síce nakoniec v nočných hodinách našli muža na turistickom chodníku vedúcom k ferrate, ale už bez známok života.

„Po vykonaní potrebných úkonov záchranári HZS telo nebohého pozemne transportovali dole Mlynskou dolinou na Stráne a odovzdali príslušníkom polície," dodala HZS.


Zdroj: SITA.sk - Na Martinských holiach zomrel turista, horskí záchranári ho našli už bez známok života © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bezdymové novinky VEEV ONE a VEEV NOW sú už aj na Slovenku. Dospelým fajčiarom môžu pomôcť pri zdolávaní zlozvyku
<< predchádzajúci článok
Matovičovo hnutie požaduje rovnaké príležitosti aj pre rómskych občanov, médiá vyzýva k zobrazeniu pozitívnych príkladov z komunity (video)