24hod.sk    Šport    MS v hokeji 2007

30. apríla 2007

Na MS v hokeji Kanada - Nórsko 4:2

Hokejisti Kanady potvrdili na 71. majstrovstvách sveta v Moskve úlohu favorita aj vo svojom druhom vystúpení. Zverenci trénera Andyho Murraya zvíťazili v pondelkovom večernom stretnutí C-skupiny v aréne ...

MOSKVA 30. apríla (WEBNOVINY) - Hokejisti Kanady potvrdili na 71. majstrovstvách sveta v Moskve úlohu favorita aj vo svojom druhom vystúpení. Zverenci trénera Andyho Murraya zvíťazili v pondelkovom večernom stretnutí C-skupiny v aréne Mytišči nad Nórskom 4:2 (2:1, 0:1, 2:0) a spolu so Slovenskom sú zatiaľ bez straty bodu na čele tabuľky. Oba favorizované tímy si už pred záverečnými duelmi v základnych skupinách zabezpečili postup do osemfinálovej fázy.

Kanaďania sa však rovnako ako proti Nemecku (3:2) na víťazstvo natrápili a napokon rozhodli duel vo svoj prespech vďaka lepšiemu využitiu presiloviek, keď pri početnej výhode dosiahli tri zo štyroch svojich gólov. Hrdinom stretnutia bol nórsky brankár Pal Grotnes, ktorý až do začiatku tretej tretiny, keď nečakane bol na ukazovateli skóre nerozhodný stav 2:2, držal nádej svojho mužstva na úspešný výsledok. Gólový účet stretnutia otvorili severania v 10. min zásluhou Larsa Erika Spetsa, ale Kanada ešte v I. tretine otočila vývoj na 2:1, keď puk za chrbát Grotnesa dostali Rick Nash a Jason Chimera. V druhej dvadsaťminútovke sa strelecky presadil iba Jonas Andersen, ktorý v 33. min vyrovnal. Prekvapenie sa však napokon nekonalo. Víťazný gól Kanaďanov zaznamenal v 41. min Shane Doan a triumf krajiny javorového listu spečatil presným zásahom na 4:2 Justin Williams.

C-skupina (Mytišči):
Kanada - Nórsko 4:2 (2:1, 0:1, 2:0)
Góly: 14. Nash (Hamhuis, Toews), 16. Chimera (McClement), 41. Doan (Brewer), 50. J. Williams (C. Murphy) - 10. Spets (Olimb), 33. J. Andersen (T. Jakobsen, M. Hansen)
Vylúčení: 8:8 na 2 min, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bulanov (Rus.) - Eglitis (Lot.), Gordenko (Rus.)

Kanada: Ward - Brewer, Commodore, Jackman, Schultz, Hamhuis, C. Murphy - Lombardi, Toews, Armstrong - Cammalleri, E. Staal, J. Williams - Chimera, McClement, Mayers - Nash, J. Staal, Doan
Nórsko: Grotnes - T. Jakobsen, Livf, Holos, Mats Trygg, L. E. Lund, Ryman - K. Spets, Ask, P. Thoresen - Marius Trygg, M. Hansen, J. Andersen - Olimb, Bastiansen, L. E. Spets - Nygaard, K. Forsberg, Nervik - S. Thoresen

Tabuľka C-skupiny:
1. Slovensko 2 2 0 0 0 8:1 6
2. Kanada 2 2 0 0 0 7:4 6
3. Nemecko 2 0 0 0 2 3:8 0
4. Nórsko 2 0 0 0 2 2:7 0

Poznámka: Za názvom krajiny nasleduje počet zápasov, víťazstvá, víťazstvá po predĺžení, prehry po predĺžení, prehry, skóre, body.