Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra    Pohoda festival

17. mája 2017

Na Pohodu 2017 sa vrátia Movits!Na trenčiansky festival sa po piatich rokoch vráti švédska electro-swing-hip-hopová kapela Movits!. Okrem nich príde na 21. ročník multižánrovej Pohody (6. - 8. 7.) ...Zdieľať
Festival Pohoda Foto: TASR/Radovan Stoklasa
 
Bratislava 17. mája  - Na trenčiansky festival sa po piatich rokoch vráti švédska electro-swing-hip-hopová kapela Movits!. Okrem nich príde na 21. ročník multižánrovej Pohody (6. - 8. 7.) mladá hip-hopová a R&B umelkyňa Princess Nokia z New Yorku. Line-up aktuálne doplnili viaceré slovenské mená ako Billy Barman, Katarzia či Hudba z Marsu. Dnes k nim pribudla Para, Slobodná Európa, Saténové ruky a ďalší.


Na festivale budú aj nové pódiá - Ticketportal stage pre domácich (slovenských a českých) umelcov či priestor pre alternatívnu elektronickú hudbu s názvom Laug-Techno-Bau Klub. Špecialitou sú viaceré unikátne projekty. Okrem Bolo nás jedenásť a Pohoda 97 pribudne Pohoda 21. "Som veľmi hrdý, že budeme mať prvýkrát v histórii Pohody skomponované tri diela priamo pre festival, komponujú ich traja renomovaní skladatelia Vlado Godár, Petr Kofroň a Martin Burlas. Každý z nich dostal zadanie na sedemminútové dielo," uviedol dnes na tlačovej konferencii v Bratislave riaditeľ festival Michal Kaščák. Premiéry projektu Pohoda 21 bude hrať Symfonický orchester Slovenského rozhlasu pod dirigentskou taktovkou Mariána Lejavu. Vážnu hudbu na festivale doplní aj projekt Rudavský & Solovic: Beyond Invisible - spojenie vizuálneho animovaného sveta Ondreja Rudavského a hudobnej básne pre sláčikové kvarteto a elektronickú stopu Slava Solovica.

Podľa PR manažéra festivalu Antona Repku v tohtoročnom line-upe vyčnievajú výrazné umelkyne. Do Trenčína zavíta čerstvá víťazka Grammy Solange Knowles, M.I.A. (podľa NME najlepšia britská umelkyňa roka), ďalej britská klaviristka s pôsobivým hlasom Birdy, synth-popová Austra či nemecko-brazílska speváčka Dillon. Ďalšími hviezdami festivalu sú víťazi Mercury Prize alt-J a Benjamin Clementine, hudobno-komediálne duo Ylvis, gitaroví virtuózi Rodrigo y Gabriela, Jake Bugg, Future Islands, Boys Noize Live, Squarepusher. Fanúšikov punku potešia Slaves, Idles a Sleaford Mods. Silné zastúpenie majú aj legendy ako Thurston Moore, Mark Lanegan Slowdive či The Jesus and Mary Chain. Ďalšie legendy prídu na Slovensko s bočnými projektmi - Geoff Barrow z Portishead s kapelou Beak či frontman dEUS Tom Barman s kapelou TaxiWars. Aktuálne je potvrdených 100 mien z 28 krajín sveta, ďalšie ešte pribudnú.

Festival zabaví aj nehudobnými aktivitami. Má priniesť aj veľa športových noviniek - od behu až po plážový volejbal. Nebude chýbať klasika - diskusné stany s témami rezonujúcimi v spoločnosti, pribudne nový diskusný stan venovaný zdravotníckym témam. K nehudobným aktivitám patrí aj literárny stan či program pre deti. Kulinárskou novinkou má byť napríklad japonská kuchyňa.

Začiatkom týždňa organizátori spustili predaj lístkov v rámci Pohodovej prímestskej dopravy. Tento projekt spája letisko s ďalšími obcami a mestami v širšom okolí Trenčína. K trasám do Považskej Bystrice, Trenčianskych Teplíc a Piešťan tento rok pridali Bánovce nad Bebravou. Čoskoro spustia aj predaj cestovných lístkov na mimoriadne vlaky. Špeciálny festivalový rýchlik vypravia z dvoch najväčších miest.
 

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Z POHODA DŇA_FM BUDE JEDNODŇOVÝ WARM-UP FESTIVAL (16. 5. 2017)
 TheJesus and Mary Chain na Pohode 2017 (20. 4. 2017)
 M.I.A. na Pohode 2017 (30. 3. 2017)
 Slowdive – legenda shoegazeu na Pohode 2017 (27. 3. 2017)
 SOLANGE – autorka albumu roka 2016a víťazka Grammyna Pohode 2017 (23. 2. 2017)
 Pohoda 2017: BoysNoize Live, FutureIslands a BenjaminClementine ďalšími menami festivalu (7. 2. 2017)
 Jake Bugg ďalším menom festivalu Pohoda 2017 (9. 1. 2017)
 Beardyman’sDream Team, Beak> a Ho99o9 na Pohode 2017 (21. 12. 2016)
 Pohoda 2017: YLVIS, BIRDY, SLAVES, DILLON, BOLO NÁS JEDENÁSŤ, POHODA ´97 A ĎALŠIE NOVINKY (7. 12. 2016)
 POHODA S REKORDNÝMI 4 NOMINÁCIAMI NA EUROPEAN FESTIVAL AWARDS (5. 12. 2016)nasledujúci článok >>
Iva Bittová so skupinou Čikori sa predstaví slovenským poslucháčom
<< predchádzajúci článok
PRIESKUM: Najobjektívnejšie je spravodajstvo RTVS a TV Markíza

Na Pohodu 2017 sa vrátia Movits! - diskusné fórum čitateľov