Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

17. apríla 2012

Na predvolebnú kampaň OĽaNO prispela aj Matovičova manželkaKampaň pred marcovými parlamentnými voľbami vyšla OĽaNO na viac než 546-tisíc eur. Na reklamu v tlači minulo hnutie Igora Matoviča podľa záverečnej správy o financovaní kampane ...Zdieľať
politici v diskusnej relacii v tv mark BRATISLAVA 17. apríla (WEBNOVINY) - Kampaň pred marcovými parlamentnými voľbami vyšla OĽaNO na viac než 546-tisíc eur.


Na reklamu v tlači minulo hnutie Igora Matoviča podľa záverečnej správy o financovaní kampane 102-tisíc eur, na prieskumy dalo 6 600 eur, na vysielanie v elektronických médiách 5 388 eur, cestovné kandidátov vyšlo na takmer 12-tisíc eur a plagáty na 643 eur. Najväčšiu časť výdavkov, vyše 420-tisíc eur, vykázali matovičovci v kolónke "ostatné".

Na kampaň si hnutie požičalo 290-tisíc eur. Až 220-tisíc eur hnutiu bezúročne požičala Matovičova manželka Pavlína, 70-tisíc eur v podobe bezúročnej pôžičky poskytol aj sám Matovič.

Vo voľbách kandidáti OĽaNO napokon získali 8,55 percenta hlasov a hnutie sa stalo tretím najsilnejším politickým subjektom. Hnutiu dalo hlas 218 537 občanov, čo znamená, že na jeden hlas vynaložili 2,5 eura.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na Slovensku sa koná medzinárodné letecké cvičenie MACE XIII
<< predchádzajúci článok
Austrália urýchli odsun vojakov z Afganistanu