Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

15. mája 2019

Na program schôdze sú zaradené 3 zákony vrátane úpravy platov učiteľovNa archívnej snímke pohľad do sály NR SR.Zdieľať
Na archívnej snímke pohľad do sály NR SR. Foto: TASR Jakub Kotian
Bratislava 15. mája (TASR) - Na program súčasnej 45. schôdze Národnej rady (NR) SR boli zaradené ďalšie tri návrhy zákonov. Plénum to odobrilo na návrh troch poslaneckých klubov. Predniesol ho predseda poslaneckého klubu SNS Tibor Bernaťák. Ide o zvyšovanie platov učiteľov s kratšou praxou, novelu zákona o stimuloch pre výskum a vývoj a úpravu pri platení poistného na sociálne poistenie z 13. a 14. platu.


Novela zákona o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme z dielne SNS má za cieľ zvyšovanie platov učiteľov na začiatku ich kariéry. Návrhom zákona o stimuloch na výskum a vývoj, rovnako z dielne poslancov koaličnej SNS, sa má upraviť podmienka na poskytovanie stimulov, ktorá spočíva v zápise do registra partnerov verejného sektora.

Ďalší zaradený návrh zákona má upraviť určenie vymeriavacieho základu na platenie poistného na sociálne poistenie zamestnancom a zamestnávateľom z 13. platu poskytnutého zamestnancovi v roku 2021 a zo 14. platu poskytnutého zamestnancovi v rokoch 2019 až 2021. Táto právna norma je z dielne Smeru-SD a podpísala sa pod ňu aj poslankyňa SNS Magdaléna Kuciaňová a nazaradená Alena Bašistová.

Návrhy zákonov by sa mali prerokovať v pondelok (20. 5.) po naplánovaných bodoch.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na maďarskú opozíciu Orbánova schôdzka s Trumpom dojem neurobila
<< predchádzajúci článok
Nemecká armáda prerušila výcvikovú misiu v Iraku

Na program schôdze sú zaradené 3 zákony vrátane úpravy platov učiteľov - diskusné fórum čitateľov