Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

15. mája 2019

SMK: Novela zákona o štátnych symboloch nie je dostatočným riešenímJózsef Menyhárt, archívna snímkaZdieľať
József Menyhárt, archívna snímka Foto: TASR/Marko Erd
Bratislava 15. mája (TASR) - Mimoparlamentná Strana maďarskej komunity (SMK) víta stredajšie rozhodnutie poslancov Národnej rady SR a novelizáciu zákona o štátnych symboloch, ktorá odstraňuje riziko sankcií za spievanie maďarskej hymny na Slovensku. "Aj po tomto rozhodnutí je však naďalej zakázané slobodné používanie maďarských národných symbolov, napríklad vlajky či trikolóry, na športových podujatiach," upozornili predseda SMK József Menyhárt a predseda republikovej rady strany Péter Őry.


"Pre nás ako daňovníkov je mimoriadne ponižujúce, že poslanci a úradníci platení aj z našich daní zakazujú a sankcionujú vyjadrenie našej identity," uviedli. Pripomenuli, že v tejto súvislosti iniciovala SMK petíciu.

Podľa v stredu prijatej novely zákona o štátnych symboloch, ktorou Most-Híd upravil nedávno prijatú zmenu z dielne SNS, môžu jednotlivci i právnické osoby naďalej hrať a spievať hymnu iného štátu. Novelizovaný zákon hovorí, že slovenská štátna hymna sa hrá alebo spieva pri príležitosti štátnych sviatkov, pamätných dní, výročí a pri iných významných príležitostiach celoštátneho alebo miestneho charakteru. Tiež to, že štátna hymna iného štátu sa hrá, ak je prítomná jeho oficiálna delegácia. Týmto však podľa návrhu Mosta-Híd nie je dotknuté "právo fyzických osôb a právnických osôb hrať alebo spievať štátnu hymnu iného štátu". Zákon sa mení aj v otázke pokút.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
B. Bugár: K. Cséfalvayová má moju podporu
<< predchádzajúci článok
Na maďarskú opozíciu Orbánova schôdzka s Trumpom dojem neurobila

SMK: Novela zákona o štátnych symboloch nie je dostatočným riešením - diskusné fórum čitateľov