06. júna 2006

Na RG do semifinále Clijstersová, aj 17-ročná Češka Vaidišová

Sen Martiny Hingisovej o víťazstve na Roland Garros v Paríži zostal opäť nenaplnený. V treťom utorkovom štvrťfinále ženskej dvojhry podľahla 25-ročná Švajčiarka druhej nasadenej Belgičanke Kim ...

PARÍŽ 6. júna (WN/SITA) - Sen Martiny Hingisovej o víťazstve na Roland Garros v Paríži zostal opäť nenaplnený. V treťom utorkovom štvrťfinále ženskej dvojhry podľahla 25-ročná Švajčiarka druhej nasadenej Belgičanke Kim Clijstersovej za 66 minút 6:7 (5), 1:6. S jediným grandslamovým turnajom, ktorý ešte v kariére nevyhrala a na ktorom sa objavila po štvorročnej odmlke, sa opäť predčasne rozlúčila. Maximom košickej rodáčky na parížskej antuke zostáva finále z rokov 1997 a 1999. Clijstersová sa prebojovala do semifinále Roland Garros už po tretí raz, v rokoch 2001 a 2003 hrala dokonca vo finále. Proti Hingisovej podala takmer bezchybný výkon a svoju hru dokázala počas zápasu ešte vystupňovať. Zahrala 31 víťazných úderov, zatiaľ čo jej súperka len 15. Clijstersová sa stala osudom Hingisovej na tohtoročných grandslamových turnajoch. Na Australian Open v Melbourne Belgičanka v rovnakej fáze turnaja triumfovala po výsledku 6:3, 2:6, 6:4.

Dvojhra žien - štvrťfinále:

Kim Clijstersová (2-Belg.) - Martina Hingisová (12-Švajč.) 7:6 (5), 6:1

Súperkou Rusky Svetlany Kuznecovovej v semifinále dvojhry na grandslamovom Roland Garros v Paríži bude prekvapujúco Češka Nicole Vaidišová. Sedemnásťročná rodáčka z nemeckého Norimbergu zdolala vo štvrťfinále po vyše dvojhodinovom boji jedenástu nasadenú Američanku Venus Williamsovú 6:7 (5), 6:1, 6:3. Vaidišová takmer navlas presne zopakovala víťazný scenár z osemfinále proti Francúzke Amélie Mauresmovej. Vtedy tiež prehrala prvý set nešťastne v tajbrejku, ale v ďalších dvoch na kurte jasne dominovala. Talentovaná Češka tak po súčasnej svetovej jednotke vyradila aj bývalú a na parížskej antuke už viacnásobne prekonala svoj najlepší grandslamový výsledok kariére, ktorým bolo doteraz osemfinále z US Open 2005 a Australian Open 2006.

Nicole Vaidišová (16-ČR) - Venus Williamsová (11-USA) 6:7 (5), 6:1, 6:3