Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. septembra 2017

Na Slovensku sa budú vyrábať 120-mm hlavne do švédskych mínometovNové hlavne pre samohybné mínomety švédskej armády vyrobia na Slovensku. Spoločnosť Konštrukta dodá 84 kusov 120-mm hlavní, ktoré budú upravené tak, aby zodpovedali ...Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR/AP
Bratislava 14. septembra (TASR) – Nové hlavne pre samohybné mínomety švédskej armády vyrobia na Slovensku. Spoločnosť Konštrukta dodá 84 kusov 120-mm hlavní, ktoré budú upravené tak, aby zodpovedali požiadavkám systému Mjölner, ktorý sa má integrovať do bojových vozidiel pechoty švédskej armády CV90. Dodávať sa budú od decembra 2017 do júla 2020. TASR o tom informovala spoločnosť BAE Systems.


„BAE Systems uzavrelo zmluvu s Konštruktou, spoločnosťou v oblasti vojenskej techniky na Slovensku, ktorá pôsobí ako konštrukčná kancelária delostreleckých systémov, s cieľom vyrábať hlavne pre mínometný systém švédskej armády Mjölner,“ uviedla spoločnosť.

Oceľ na hlavne dodá slovenský výrobca ZTS Metalurg.

BAE Systems tiež spolupracuje s niekoľkými slovenskými spoločnosťami pri svojej ponuke rádiolokačného systému Commander SK. „Ide o výkonný, mobilný alebo čiastočne statický trojdimenzionálny radar so stredným a ďalekým dosahom určený na prehľad vzdušného priestoru,“ dodala spoločnosť.

BAE Systems je medzinárodná spoločnosť v oblasti obrany, bezpečnosti a letectva.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
O vrátenie pracovných miest požiadalo vládu takmer 100.000 Turkov
<< predchádzajúci článok
Ministerstvo hospodárstva sa sťahuje do štátneho areálu SPP

Na Slovensku sa budú vyrábať 120-mm hlavne do švédskych mínometov - diskusné fórum čitateľov