Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

04. decembra 2023

Na Ukrajine padol počas vojny siedmy vysokopostavený ruský dôstojník, zabila ho nášľapná mínaGubernátor ruskej Voronežskej oblasti Aleksandr Gusev v pondelok potvrdil, že na Ukrajine 28. novembra prišiel o život ruský generál Vladimir Zavadskij, ktorý bol zástupcom veliteľa 14. armádneho zboru ruských ...Zdieľať
russia_putin_09267 676x451 4.12.2023 (SITA.sk) - Gubernátor ruskej Voronežskej oblasti Aleksandr Gusev v pondelok potvrdil, že na Ukrajine 28. novembra prišiel o život ruský generál Vladimir Zavadskij, ktorý bol zástupcom veliteľa 14. armádneho zboru ruských ozbrojených síl.


Ide už o siedmeho vysokopostaveného dôstojníka, ktorý padol na Ukrajine a Rusko to potvrdilo.

Zomrel na bojovom poste


Informuje o tom web Kyiv Idependent, ktorý cituje nezávislé ruské internetové médium Važnyje istorii. Rusko len zriedka oficiálne komentuje úmrtia svojich vysokých veliteľov.

Viac o téme: Vojna na UkrajineGusev uviedol, že Zavadskij „zomrel na bojovom poste", ale správy ruských médií z 29. novembra uviedli, že ho zabil výbuch nášľapnej míny.

Pri Iziume to nemohlo byť


Prokremeľské noviny Lenta podľa webu Kyiv Independent, napísali, že Zavadskij bol zabitý neďaleko mesta Izium v Charkivskej oblasti.

Kyiv Idependent však dodáva, že to pravdepodobne nebolo pri Iziume, keďže ide o mesto, ktoré bolo oslobodené spod ruskej okupácie vlani v septembri a leží desiatky kilometrov od frontovej línie.


Zdroj: SITA.sk - Na Ukrajine padol počas vojny siedmy vysokopostavený ruský dôstojník, zabila ho nášľapná mína © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ukrajinci menia bojovú taktiku a v niektorých oblastiach prechádzajú do defenzívy
<< predchádzajúci článok
Alkohol podávaný v reštauráciách zdražie, Ficova vláda viac zdaní aj tvrdý alkohol predávaný v obchodoch