28. júna 2008

Nadal nezaváhal proti Kieferovi a je v osemfinále Wimbledonu

Po Rogerovi Federerovi postúpil do osemfinále dvojhry mužov na treťom grandslamovom turnaji roka vo Wimbledone (dotácia 11,812 mil. libier, tráva) aj druhý spolufavorit najslávnejšieho tenisového turnaja ...

LONDÝN 28. júna (WEBNOVINY) - Po Rogerovi Federerovi postúpil do osemfinále dvojhry mužov na treťom grandslamovom turnaji roka vo Wimbledone (dotácia 11,812 mil. libier, tráva) aj druhý spolufavorit najslávnejšieho tenisového turnaja Rafael Nadal. Druhý nasadený Španiel a londýnsky finalista z posledných dvoch rokov v sobotňajšom stretnutí 3. kola nedal šancu Nemcovi Nicolasovi Kieferovi a zdolal ho hladko za 152 minút 7:6 (3), 6:2, 6:3. Súperom Nadala v boji o postup do štvrťfinále bude víťaz súboja Michail Južnyj (17-Rus.) - Radek Štěpánek (16-ČR). Dvadsaťdvaročný ľavák z Mallorky počas zápasu proti Kieferovi iba raz stratil svoj servis a to v závere, keď podával na víťazstvo za stavu 5:1 v treťom sete. Húževnatý Nemec potom ešte znížil na 3:5, ale druhý pokus pri svojom servise už štvornásobný víťaz Roland Garros využil na víťazstvo. Dvojhra mužov - 3. kolo: Rafael Nadal (2-Šp.) - Nicolas Kiefer (27-Nem.) 7:6 (3), 6:2, 6:3 SITA