Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

10. júna 2006

Náhle stiahnutie vojakov z Iraku by poškodilo meno SRNáhle stiahnutie vojakov z Iraku by poškodilo dôveryhodnosť Slovenska. Minister obrany Martin Fedor preto nesúhlasí s vyhlásením opozičného Smeru, že ak budú vo vláde, vojakov okamžite stiahnu. "Aj ...Zdieľať

BRATISLAVA 10. júna (WN/SITA) - Náhle stiahnutie vojakov z Iraku by poškodilo dôveryhodnosť Slovenska. Minister obrany Martin Fedor preto nesúhlasí s vyhlásením opozičného Smeru, že ak budú vo vláde, vojakov okamžite stiahnu. "Aj my chceme stiahnuť vojakov z Iraku, nechceme, aby sme tam boli natrvalo," povedal Fedor pre agentúru SITA. Prvý krok už SR urobila - presúva ťažisko misie v Iraku do výcviku irackých bezpečnostných síl, aby mohlo medzinárodné spoločenstvo čo najskôr preniesť zodpovednosť za bezpečnosť v krajine na ne.

Stiahnuť vojakov politickým rozhodnutím je podľa Fedora možné, našej povesti by to ale neprospelo. "Keďže Slovenská republika si dlhodobo a dlhoročne budovala imidž dôveryhodnej, stabilnej krajiny bez výrazných výkyvov v oblasti zahraničnej politiky, toto by malo významný zahraničnopolitický dosah," dodal minister. Zároveň kritizoval Smer za nekonzistentný postoj k Iraku a misiám vôbec. "Keď Národná rada odobrila mandát jednotiek, ktoré sme posielali na žiadosť OSN, za toto uznesenie hlasovalo päť poslancov Smeru. Keď mohli hlasovať za stiahnutie, hlasovali zaň len ôsmi poslanci tejto opozičnej strany."

FOTO : SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Štatistický úrad čaká posledná skúška spracovania volieb
<< predchádzajúci článok
Ministri financií G8 varujú pred rastom cien ropy

Náhle stiahnutie vojakov z Iraku by poškodilo meno SR - diskusné fórum čitateľov