Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

08. novembra 2006

Najlepšia ročná správa 2005Slávnostným vyhlásením výsledkov vyvrcholil včera v poradí už VII. ročník súťaže Najlepšia ročná správa. Tento rok do súťaže zapojilo svoje ročné správy 61 obchodných spoločností ...Zdieľať

BRATISLAVA 8. novembra (WN/PR) - Slávnostným vyhlásením výsledkov vyvrcholil včera v poradí už VII. ročník súťaže Najlepšia ročná správa. Tento rok do súťaže zapojilo svoje ročné správy 61 obchodných spoločností a 36 neziskových organizácií, pričom obidva druhy organizácií súťažia oddelene. V porovnaní s minulým ročníkom bol počet prihlásených subjektov vyšší, a to v oboch kategóriách. Svedčí to o rastúcom význame ročnej správy ako komunikačného nástroja organizácií a z toho vyplývajúceho záujmu o účasť v tejto súťaži.

Obchodné spoločnosti

V tomto ročníku súťaže, hodnotiacom ročné správy za rok 2005 sa v kategórii „printová ročná správa“ obchodných spoločností umiestnila na prvom mieste spoločnosť Asseco Slovakia, a.s., Bratislava, na druhom mieste skončila B.O.F., a.s., Bratislava a tretie miesto úspešne reprezentuje ročná správa poisťovne Kooperativa, a.s., Bratislava.

V kategórii „elektronická ročná správa“ obchodných spoločností sa na prvom mieste umiestnila Slovenská sporiteľňa, a.s., Bratislava, druhá skončila Dexia banka, a.s., Žilina a tretia ročná správa poisťovne Kontinuita, a.s., Bratislava.

Neziskové organizácie

Po minuloročnom, nultom ročníku, bola v tomto roku do súťaže opäť zaradená aj osobitná kategória zameraná na hodnotenie ročných správ neziskových organizácií. Je zameraná primárne na tie, ktoré získavajú finančné prostriedky z daňovej asignácie alebo z verejných zbierok, teda zo zdrojov, kde sa predpokladá väčší počet anonymných darcov. Prvé miesto v tejto kategórii získala Nadácia Ekopolis. Za ňou, na druhom mieste skončila Nadácia otvorenej spoločnosti – OSF a tretie miesto získala Komunitná nadácia Bratislava.

Súťaž organizujú Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy INEKO, agentúra SK-media a týždenník Trend. Partnermi sú AJG – Amrop Jenewein Group, CapGemini Slovensko a KPMG Slovensko. Spolupracujúcou organizáciou pri hodnotení ročných správ neziskových organizácií bolo Fórum donorov. Podrobnejšie informácie o súťaži, počte účastníkov a kompletné výsledky vo všetkých kategóriách sú dostupné na internetovej stránke súťaže www.rocnasprava.sk alebo na www.ineko.sk.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bono vyzval zainteresovaných na preloženie Davida Hicksa
<< predchádzajúci článok
Ortega víťazom prezidentských volieb

Najlepšia ročná správa 2005 - diskusné fórum čitateľov