Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

03. októbra 2011

Námestie v Prievidzi bude patriť FotomatrixuNa Námestí slobody v Prievidzi dostanú v piatok 7. októbra priestor všetci priaznivci fotografie. Ateliér Ars Preuge a Kultúrne a spoločenské stredisko pripravili o 15:00 podujatie ...Zdieľať
matrix TRENČÍN 3. októbra  - Na Námestí slobody v Prievidzi dostanú v piatok 7. októbra priestor všetci priaznivci fotografie.


Ateliér Ars Preuge a Kultúrne a spoločenské stredisko pripravili o 15:00 podujatie Fotomatrix, ktorého témou bude fotografovanie mesta, jeho historických budov a ľudí v netradičnom prevedení.

"Všetci účastníci sa budú podieľať na tvorbe hudobného videoklipu, kde budú použité nasnímané fotografie. Stačí si len priniesť digitálny fotoaparát a nechať sa inšpirovať," informovala riaditeľka Kultúrneho a spoločenského strediska v Prievidzi Petra Štefániková

Netradičné podujatie nesie vo svojom názve odkaz na kultový film Matrix. Práve nehybnosť a zamrznutie v priestore a čase boli inšpiráciou aj pre túto akciu a tvorbu videoklipu. Fotografi sa rozostavia do kruhu a budú snímať človeka alebo malú skupinku ľudí v jeho strede.

Fotografovaný objekt na pokyn urobí pohyb, vyskočí, rozbehne sa, urobí kreáciu, ktorú každý fotoaparát v kruhu zachytí v rovnakej chvíli a každý zo svojho uhla. Jednotlivé zábery sa následne zoradia postupne tak, ako ich nasnímali jednotliví fotografi. "Zoradené zábery vytvoria úžasnú mozaiku jediného pohybu, obrazovo očividné zastavenie v čase aj v priestore," uviedla Štefániková.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na vrchole singlového rebríčka je Španiel Sak Noel
<< predchádzajúci článok
Po Jennifer Lopez si nové bývanie našiel aj Marc Anthony