Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

23. novembra 2011

Neakútne operácie v detskej nemocnici v Bratislave odkladajúČerpanie dovoleniek lekárov v súčasnosti neohrozuje poskytovanie zdravotnej starostlivosti o detských pacientov v Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou v Bratislave (DFNsP). Agentúru SITA o tom ...Zdieľať
lekar BRATISLAVA 23. novembra (WEBNOVINY) - Čerpanie dovoleniek lekárov v súčasnosti neohrozuje poskytovanie zdravotnej starostlivosti o detských pacientov v Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou v Bratislave (DFNsP). Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa nemocnice Dana Kamenická. Nemocnica eviduje k dnešnému dňu 108 výpovedí lekárov, pôvodne ich bolo 121. Výpovedná lehota im plynie do konca novembra.


"Máme pripravené krízové prevádzky tak, aby akútna zdravotná starostlivosť bola zabezpečená aj po 1. decembri 2011. Plánovaná a odkladná zdravotná starostlivosť, ktorá znesie odklad, bude na nevyhnutne dlhý čas odložená," uviedla Kamenická. DFNsP v Bratislave v súčasnosti neobjednáva pacientov na neakútne operácie naplánované na december.

Zariadenie tiež neprijíma pacientov na závažnejšie neakútne zákroky s potrebou dlhšej hospitalizácie alebo s potrebou hospitalizácie na Detskej klinike anestéziológie a intenzívnej medicíny naplánované na november. "Všetky opatrenia sú navrhnuté tak, aby detský pacient nebol vystavený riziku," uzavrela hovorkyňa Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Bratislave.

V Banskej Bystrici nemajú náhradu za odchádzajúcich lekárov

Rooseveltova fakultná nemocnica (FN) v Banskej Bystrici náborom nových lekárov nevyrieši hroziaci odchod svojich lekárov, ktorí v rámci nátlakovej akcie odborov hromadne podali výpovede. Ako uviedla jej hovorkyňa Ružena Maťašeje, kým vo výpovednej lehote je stále 172 z vyše 350 lekárskych zamestnancov nemocnice, od 1. decembra majú do pracovného pomeru nastúpiť ôsmi noví lekári, z toho traja na oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny.

"Najviac výpovedí je stále podaných na oddelení infektológie, neonatológie, ortopédie a klinike plastickej chirurgie. Tieto v prípade reálneho odchodu lekárov prestanú fungovať," uviedla Maťašeje s tým, že plastická chirurgia bude fungovať len ako ambulancia a starostlivosť o chorých novorodencov zabezpečí Rooseveltova nemocnica v spolupráci so susednou Detskou fakultnou nemocnicou.

Gynekologicko-pôrodníckej kliniky sa výpovede lekárov závažne nedotknú, obmedzená tam bude len ambulantná zdravotná starostlivosť, ďalšie oddelenia a kliniky majú fungovať v obmedzenom rozsahu.

Už od tohto týždňa je zdravotná starostlivosť obmedzená na oddelení ortopédie a klinikách neurochirurgie a plastickej chirurgie, kde sa odkladajú operácie s predpokladom trvania hospitalizácie aj po 30. novembri. "Vedenie nemocnice urobí všetko pre to, aby s lekármi, ktorí zostanú od decembra pri svojich pacientoch, zabezpečilo poskytovanie neodkladnej zdravotnej starostlivosti v plnom rozsahu," uviedla Maťašeje.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Prezident pohrozil lekárom vyhlásením núdzového stavu (23. 11. 2011)
 Lekárska komora podporuje protestujúcich lekárov (23. 11. 2011)
 Bojnickí lekári napriek výpovediam dovolenky nečerpajú (22. 11. 2011)
 Opozícia hovorí pri výpovediach o smrti nevinných ľudí (22. 11. 2011)
 Lekári naháňajú ministra ako líšku v nore,večer budú rokovať (21. 11. 2011)
 Minister Uhliarik odmietol memorandum lekárov (20. 11. 2011)
 Robert Fico žiada lekárov, aby sa vrátili k pacientom (20. 11. 2011)
 Lekárske odbory odovzdali ministrovi vlastný návrh memoranda (18. 11. 2011)
 Uhliarik predložil lekárom posledný návrh na dohodu (17. 11. 2011)
 V Žiline žiadajú lekári o odňatie nadčasov (16. 11. 2011)nasledujúci článok >>
Slovenská pošta sa stala partnerom štátu v e-Governmente
<< predchádzajúci článok
Ministri odsúhlasili investorom stimuly za vyše 45 mil. eur