Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

07. septembra 2006

Neberte nám princeznú sa predstaví na divadelných doskáchMuzikál Neberte nám princeznú, ktorý väčšina ľudí pozná najmä z televíznych obrazoviek, sa 8. a 9. septembra dočká svojej premiéry na divadelných doskách Novej scény. Pod režisérskou ...Zdieľať

BRATISLAVA 7. septembra (WEBNOVINY) - Muzikál Neberte nám princeznú, ktorý väčšina ľudí pozná najmä z televíznych obrazoviek, sa 8. a 9. septembra dočká svojej premiéry na divadelných doskách Novej scény. Pod režisérskou taktovkou Jána Ďurovčíka tu pôvodných hercov Mariku Gombitovú, Mira Žbirku a českú speváčku Marie Rottrovú nahradia Miroslava Partlová, s ktorou bude alternovať Lucia Molnárová, Ján Slezák, Martin Kaprálik a Ján Koleník či Sisa Sklovská a Marta Sládečková.

Pôvodne televízny projekt v minulosti vypracovala libretistka Alta Vášová, skladateľ Dežo Ursiny a textár Ján Štrasser. Muzikál sa po 25 rokoch vracia v novej, inovovanej verzii. Zostali iba piesne. Pod nový zvuk muzikálu sa podpísal skladateľ Henrich Leško. V nahrávacom štúdiu sa stretli aj basgitarista Martin Gašpar, bubeník Marcel Buntaj, saxofonista Martin Klimo a gitarista Andrej Šeban, ktorý kedysi hrával s Ursinym. Scénograf Martin Pietor a kostýmová výtvarníčka Ľudmila Várossová vdýchli predstaveniu ducha súčasnosti. Neodlúčiteľnou súčasťou predstavenia je aj 14 chlapcov, muzikálových trpaslíkov.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Koncert Madonny v Rusku môže ohroziť tisícky životov
<< predchádzajúci článok
Podgurážená Paris riadila auto