11. decembra 2009

Nečakaná remíza Herthy s Leverkusenom

Piatkový predohrávaný súboj 16. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže I. bundesligy 2009/2010 medzi domácou Herthou Berlín a Bayerom Leverkusen bol aj súbojom posledného tímu s aktuálnym lídrom ...

BERLÍN 11. decembra (WEBNOVINY) - Piatkový predohrávaný súboj 16. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže I. bundesligy 2009/2010 medzi domácou Herthou Berlín a Bayerom Leverkusen bol aj súbojom posledného tímu s aktuálnym lídrom priebežného poradia. Zápas sa skončil nečakanou remízou 2:2. Domáci viedli po prvom polčase zásluhou presného zásahu Gustava Ramosa, no hostia v 76. min vyrovnali, keď sa presadil Toni Kroos. V samom závere zápasu padli ešte dva góly, najprv rozvlnil sieť hosťujúci Kaplan a zdalo sa, že líder si domov odvezie tri body, no v druhej minúte nadstaveného času vsietil vyrovnávajúci gól strelec prvého Ramos.

Hertha Berlín - Bayer 04 Leverkusen 2:2 (1:0)
Góly: 8. a 90. G. Ramos - 76. Kroos, 90. Kaplan, ČK: 77. Kacar (Hertha), 44 074 divákov