Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

17. mája 2019

Neonacista, ktorý plánoval vraždu zákonodarkyne, dostal doživotieNa nedatovanej snímke je údajný člen zakázanej britskej neonacistickej skupiny Jack Renshaw. Sudkyňa najvyššieho súdu Maura McGowanová odsúdila v piatok 17. mája 2019 Renshawa na doživotné väzenie za plánovanie vraždy britskej ...Zdieľať
Na nedatovanej snímke je údajný člen zakázanej britskej neonacistickej skupiny Jack Renshaw. Sudkyňa najvyššieho súdu Maura McGowanová odsúdila v piatok 17. mája 2019 Renshawa na doživotné väzenie za plánovanie vraždy britskej zákonodarkyne Rosie Cooperovej. Renshaw sa podľa tlačovej agentúry AP priznal, že kúpil mačetu a mal v úmysle zabiť zákonodarkyňu Labouristickej strany Copperovú a že sa policajtke vyhrážal zabitím. Foto: TASR/AP
Londýn 17. mája (TASR) - Sudkyňa najvyššieho súdu Maura McGowanová odsúdila v piatok údajného člena zakázanej britskej neonacistickej skupiny Jacka Renshawa na doživotné väzenie za plánovanie vraždy britskej zákonodarkyne Rosie Cooperovej.


Renshaw sa podľa tlačovej agentúry AP priznal, že kúpil mačetu a mal v úmysle zabiť zákonodarkyňu Labouristickej strany Copperovú a že sa policajtke vyhrážal zabitím.

Sudkyňa najvyššieho súdu McGowanová povedala v piatok Renshawovi: "Toto je prípad, keď iba doživotné väzenie môže vyvážiť desivú závažnosť vášho zločinu."

Samotná zákonodarkyňa Cooperová uviedla, že dúfa, že toto je naposledy, čo je ohrozený politik.

Cooperová dodala: "Som presvedčená, že dnes spravodlivosť urobila dobrú službu. Nie mne osobne, ale každému členovi parlamentu a štátnemu zamestnancovi a nášmu demokratickému spôsobu života, ktorý nám dáva privilégium slobody prejavu, bez strachu z násilnej odplaty."

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Čínske úrady vyšetrujú dve firmy, ktorým zmizlo z účtov 6 mld. USD
<< predchádzajúci článok
Rezort kultúry tvrdí, že žiadny rozpočet sa nikomu nekrátil

Neonacista, ktorý plánoval vraždu zákonodarkyne, dostal doživotie - diskusné fórum čitateľov