08. júla 2015

Nezastaviteľný Federer. Je prvým semifinalistom Wimbledonu

Na snímke švajčiarsky tenista Roger Federer sa teší po výhre proti Francúzovi Gillesovi Simonovi vo štvrťfinále dvojhry mužov na grandslamovom turnaji vo Wimbledone 8. júla 2015. Foto: TASR/AP
Wimbledon 8. júla (TASR) - Švajčiarsky tenista Roger Federer sa stal prvým semifinalistom grandslamového turnaja vo Wimbledone. V stredajšom štvrťfinálovom dueli, ktorý dvakrát prerušil občasný dážď, nedal šancu Francúzovi Gillesovi Simonovi a v troch setoch ho zdolal 6:3, 7:5, 6:2. Druhého najvyššie nasadeného hráča "pavúka" čaká v boji o finále úspešnejší zo stretnutia medzi Kanaďanom Vasekom Pospisilom a Britom Andym Murrayom.

Vlaňajší finalista Federer vstúpil do stretnutia ako z partesu. Napriek náročnejšej druhej hre viedol už 3:0, pohodlný náskok si z rúk nepustil a premeneným mečbalom stanovil skóre úvodného setu na 6:3 vo svoj prospech. V druhom dejstve hrali obaja súperi vyrovnaný tenis. Simon zvýšil agresivitu a dotiahol sa na 5:5, ale následne nepotvrdil brejk a skúsenejšiemu súperovi daroval ďalšie dva gemy potvrdzujúce zisk druhého setu. V tom treťom to bola jednoznačná záležitosť 17-násobného grandslamového šampióna, Simona dvakrát brejkol a za 1:39 h ukončil jeho cestu na turnaji.